Uzun zamandır yazıyorum. Uzun zamandır kalemim dünyaya karşı zırhımdır. Nerede yazarsam yazayım imla kurallarına dikkat etmişimdir. Sözüm o ‘sözde yazar’ sıfatını taşıyabilen fakat türkçeden haberi olmayan o kaleme değiyorsa dünyanın en mutlu amatör şairi olacağım.

Yazdıklarınızın çoğu-üzülerek eklemeliyim- sanatsız, anlamsız, bütünlük içermeyen eserler. Şiirde estetikten önce hissiyata bakan biri olarak hissiyat göremeyince estetiğe dalıp gitmek istiyorum fakat estetik de göremiyorum !

Yazdıklarının çoğu-uluslararası bir sitede olduğunun farkında mıdır bilmem- dini inanca dayanan bir grup insan var burada. Eserlerimi yayınlamıyorken okuyacak fazlaca zamanım oldu ve içi boş sanatsız birçok esere maruz kaldım. Şahsınıza ait dini inanca dayalı fikirlerinizi dünyaya ne güzel bir dille anlatmışsınız yahu !

Kalemi bırakın gidin demiyorum elbette. Ruhunuzu kaleme ortak ederseniz herkes sizi anlayarak, iyi tanıyarak okuyacaktır. yorumlarda bizzat tartışmak isterim. Eserlerime yapacağınız olumlu veya olumsuz beni geliştirecek, eserlerim hakkında düşünmemi sağlayacak eleştirilere ve yorumlara açığım.

4 thoughts on “ÇIĞLIK”
  1. Zerzenişinizi takdir ediyorum. Fakat uzun zamandır eli kalem tutan – amatör yazar da olsa – bu zerzenişi bilir ki şiir kategorisin de yayınlamaz. Her yazılana alkış tutmak gerekmez elbet fakat bir başka kalemi yermek için bilinmesi gerekir ki verilmek istenen anlam ve bütünlük bir olmalıdır. Sizin yazdığınız gibi!

      1. Siz insanların yazılarını değil, yazım hatalarını değerlendiriyorsunuz. sizce önemli olan bu mudur ? Anladığım kadarıyla yazınız ve bahsettiğiniz konu da haklısınız. Bazı insanlar uluslararası bir sitede bulunduğunun farkında değil!

        1. Bir insanın Türk dilinde eser verebilmesi için TÜRK İMLASI üzerinde bilgisi olması gerektiğini düşünüyorum. Yazmak incelik isteyen bir iştir. Şiirlerde ruh arıyorum derinlik arıyorum bulamadığım zaman yazım ve imlaya bakıyorum son aşamada kafiye redif bulmaya çalışıyorum fakat hiçbiri yok. Türk dilinde eser veriyorsan kurallarını da bilmen gerekiyor. Fikrimce.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: