Bazı yazarların aksine ilham perilerini bekleyerek bir şeyler yazıyorum. Daha hissederek daha içi dolu olduğuna inanıyorum. Çünkü ilham alacağım bir şeyler yokken yazdıklarım çok renksiz çok ruhsuz oluyor. Kendi görüşüm bu yönde olmuştur hep. Fakat iki gün evvel bu konu hakkında küçük bir hasbıhal sonucu bunun herkes için aynı olmadığını fark ettim.

Kimi yazar ilham gelmesini falan beklemeden sınırsız, etkili bir şekilde yazabiliyor. Kimisi de benim gibi ilham perilerinin dokunuşunu bekliyor. Benim için ilham; evvela bir şeyler yaşamak sonra kendi muhayyilemdir. Okuduğum veya izlediğim şeylerden etkilenme oranım dinlediğim bir hayat hikâyesinden etkilenme oranımdan düşüktür. Yazmaya başladığım ilk zamanlardan beri insan ayırmaksızın hayat hikâyesi dinleme hastalığına yakalanmış bulunmaktayım. Herhangi bir şiirimin herhangi bir cümlesinde bir insanın hikâyesi yatıyor olabileceği için ilhama daima önem veririm ve öyle kolay elde edemem. Mamafih şiirlerimin çoğu kurgu üzerinedir.

Velhasıl Leo karakterini kafamda yarattım ve tamamen onun kurgusuna yoğunlaştım. Leo karakteri kalemimi ve lügatimi taze tutuyor. Diğer yazdıklarım ise biraz hissiyat biraz hayattır. Bazen haftanın her günü yazabilirken bazen iki günde bir yazabilmemin sebebi budur. Her an ilhama ihtiyaç duymadan yazabilenlere imrenerek, yazdıklarımı okuyanlara teşekkür ederek ilham perilerimi gizlendikleri yerde yakalamaya gidiyorum.

Reklamlar
2 thoughts on “İlham Perilerini Bekliyorum, Çünkü…”
  1. Bu yazınızı yazar arkadaşlarımın okuyacağı gibi yazar adayı herkesin okumasını isterim. Kendi içlerindeki bir çok sorunun cevabını verdiğiniz için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: