Loading

ADNAN OKTAR KİMDİR ?Adnan Oktar’ın babası, Habib Gerez’dir.Habib Gerez, ressam-şair ve hahamdır.Habib Gerez, kadim bir arap yahudisidir.Adnan Oktar’ın annesi ise Sami Günzberg’in kardeşi, Hani’dir.Sami Günzberg, bir leh yahudisidir ve Osmanlı sarayında dişçilik yapmıştır… (RECEP BABACAN)
NOT.Siyonist basın, bu sapığı. “Adnan Hoca” diye diye, İslâm’a yapıştırmaya çalıştı..
********************************************************************************************************************************************************
PAKRODİNİ, YANİ ERMENİ ASILLI YAHUDİLER DÜŞMANIMIZDIR.
ABD başkanı Biden, Ermeni yalanlarını kabul edip dünyaya ilan ettiğinde,dün sokaklara çıkan beyin fukaraları ortalarda yoktu.
Peki, Pakrodini Yahudi’ler hala içimizde ve kimler oldukları muhakkak biliniyor.
Türkiye, İHVAN muhafaza yeri ve MEHMETÇİK, IHVAN’A hizmetçi değildir.
Kudüs sokaklarında ISRAİL tarafında sokaklara konulmuş haritalarda …
Ne alakaysa Türkiye haritaları yer alıyor ve BÜYÜĶ KÜRDİSTAN, BÜYÜK ERMENİSTAN çizimli , Türkiye haritaları yayınlanıyor. Israil Türk milletinin düşmanıdır. Pakrodini yani Ermeni Yahudiler düşmanımız.
Şu anda biz bizeyiz. Düşmanlar yüz yıl önce olduğu gibi sahaya indiler. NEDENİ ? Zayıflamış olmasak inmezler.
Bir Rus Albayın dediği gibi ‘ Korkarım! Atatürk yanlış milleti kurtardı.’ Sözü önümüzde. Ve adam doğru söylüyor.
Filistin yönetimi ASALA, PKK terör örgütünü BEKAA’DA yol vermiş ve eğitim vermiştir. Diyeceksiniz ki ! Bahsi olan HAMAS ve GAZZE . Iyi’de bunların birbirinden farkları yok. Merhamet diyenler,tabi durum fecaat. 32 milyon insanımız işsiz ve sefalet her geçen gün artıyor.
Efendim Kutsal Kudüs! Arkadaş, adamlar Kudüs’ü başkent yaptılar. Garagara ötesi gücün yetmedi.Mavi. (H.HAKKI KAHVECİ) **************************************************************************************************************************************************
Türkiye’den, uçağa biniyorsun. 5 saat sonra, Norveç’te inip tam 100 yıl ileriye gidiyorsun. Al sana, zamanda yolculuk. (ENGİN ŞAHİN)
**************************************************************************************************************************************************************************************
Son dönemde Erdoğan-AKP iktidarı, önüne çıkan her fırsatı değerlendirerek ve sinsi bir tutumla “şeriat rejimi” denemeleri yapıyor. Öyle ki, kaynağını anayasa ve yasalardan almayan sadece şeri hukukla açıklanabilecek çeşitli yasaklar koyuyor. Salgınla ilgili önlemler alınırken, alkollü içeceklerin satışının engellenmesi de tam bu anlama geliyor. Covid-19 virüsü ile tıbbi ve bilimsel bakımdan hiçbir ilişkisinin bulunmadığı açık olan alkollü içecekler, pandemi gerekçe gösterilerek yasaklanıyor. Önceleri hafta sonları uygulanan bu yasak, şimdi 18 günlük tam kapanma uygulaması süresince uzatılıyor. Ancak, daha önceki yasaklamalardan farklı olarak ilk kez bu konuda toplumdan bir tepki yükseldiği de görülüyor. Muhalefet partilerinin, “Aman bize içkici ve alkolü savunuyor demesinler” ya da “Bizi din düşmanı diye yaftalamasınlar” diye sustukları bir dönemde, Temel hak ve özgürlüklerden birinin, dolayısıyla tümünün ortadan kaldırılması ve farklı yaşam tarzlarına saldırı anlamına gelen içki yasağına karşı kendiliğinden ve yaygın bir tepki oluşuyor. İçki yasağına karşı mücadele, demokratik hak ve özgürlükler için mücadelenin bir simgesi haline geliyor. O nedenle bu konunun üzerine gitmek, AKP’nin sinsi ve ikiyüzlü tutumunu açığa çıkarmak gerekiyor. (MERDAN YANARDAĞ)
**************************************************************************************************************************************************************
10 AYDA 87.000 KİLOMETRE YOL TEPİLEREK 39 DALIŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ VE OKYANUSLARIN EN DERİN YERLERİ BELİRLENDİ-ÖLÇÜLDÜ, BUNA GÖRE OKYANUSLARIN EN DERİN YERLERİ AŞAĞIDA Kİ ŞEKİLDEDİR.

-PASİFİK OKYANUSU’NDA Kİ EN DERİN NOKTA, MARİANA ÇUKURU 10.925 METRE.

-ATLAS OKYANUSU’NDA Kİ EN DERİN NOKTA, PUERTO RİCO ÇUKURU 8.376 METRE.

-ANTARTİKA OKYANUSU’NDA Kİ EN DERİN NOKTA, GÜNEY SANDVİÇ ÇUKURU 7.434 METRE.

-HİNT OKYANUSU’NDA Kİ EN DERİN NOKTA, JAVA ÇUKURU 7.192 METRE.**************************************************************************************************************************************************************
YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR…Musa Eroğlu’nun söylediği, “Yolun sonu görünüyor.” isimli türkünün hikayesi şu şekildedir.
Ordu’nun Fatsa İlçesi’nden Dursun Ali Akınet adlı bir şoförün
85 yaşındaki annesi hastalanır. Alır annesini, Ankara’daki Hacettepe Hastanesi’ne götürür. Annesi hastahaneye yatırılır, tahliller istenir. Bir süre sonra Dursun Ali, tahlil sonuçlarını almak için odadan çıkacakken annesi seslenir “Nereye Dursun Ali ?”. ’’Tahlil sonuçlarını almaya gidiyorum.’’ der, Dursun Ali. Annesi oğlunu yanına çağırır, elini tutar ve der ki; “Gerek yok oğlum, yolun sonu görünüyor.”. Dursun Ali, çok kötü olur. ’’Olur mu anneciğim ? Çok iyisin maşallah.’’ der ve odadan çıkar, sonuçları alır ve odaya döner. Ne yazık ki, annesi son nefesini vermiştir.
Dursun Ali annesinin cenazesini alır ve koyulur yola, Fatsa yolunda cenaze arabasında şu sözleri yazar;

Bana ne yazdan, bahardan
Bana ne borandan, kardan
Aşağıdan, yukarıdan
Yolun sonu görünüyor.
*
Geçtim dünya üzerinden
Ömür, bir nefes derinden
Bak feleğin çemberinden
Yolun sonu görünüyor.
*
Azrail’in gelir kendi
Ne ağa der, ne efendi
Sayılı günler tükendi
Yolun sonu görünüyor.
*
Bu dünyanın direği yok
Merhameti, yüreği yok
Kılavuzun gereği yok
Yolun sonu görünüyor.
*
Dursun Ali Akınet, aynı zamanda “Halil İbrahim” adlı türkünün de söz yazarıdır. (KERİM ÖZBEKLER)

************************************************************************************************************************************************************************
MESCİDİ AKSA İLK KIBLE MİDİR ?
Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa değil, Kâbe’dir.
Hazreti Muhammed, Mekke’den Medine’ye göçten önce ibadet sırasında Kâbe’ye yönelirdi. Medine’ye göç ettikten sonra Kâbe’ye yönelmekten vazgeçip Kudüs’e yönelmeye başladı.
Elmalılı Hamdi Yazır kıble değişikliğinin, Hazreti Muhammed’in Yahudileri kazanma amaçlı bir eylemi olduğu görüşündedir. Zaten bu eylem, sadece 16 ay sürmüştür.
Hazreti Muhammed’in Medine’de, “Kıble olarak Mescidi Aksa’ya yönelirdi” demek yanlıştır. Çünkü o tarihte bugünkü Mescidi Aksa yoktu, “Kudüs’e yönelirdi” demek gerekir.
Kudüs 70’de Romalılar tarafından yağmalanıp yıkıldığında, Mescidi Aksa’ya kutsiyeti yüklenen Süleyman Mabedinin ayakta kalan tek unsuru bugünkü “Ağlama Duvarı”dır. Bugünkü Mescidi Aksa ise Emevî Halifesi Abdülmelik B. Mervân tarafından, 709-714 yılları arasında yaptırılmıştır. Yani Hazreti Muhammed’in ölümünden, 77 yıl sonra yapımına başlanmıştır.
Siyasal Ümmetçilerin “Mescidi Aksa İslam’ın ilk kıblesidir, ilk kıblemiz işgal altında!” şeklindeki sözleri dini bir temele dayanmamaktadır.(ALPER AKSOY)
************************************************************************************************************************************************************
BU SAVAŞ, BİLİMLE CEHALETİN SAVAŞIDIR…YILLARCA, PETROL KARŞILIĞINDA ALDIKLARI DOLARLARLA MASAL GİBİ YAŞADILAR.BATILI ÜLKELERİN İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNE, ”AMAN BİZE DOKUNMAYIN” DİYE HARAÇ ÖDEDİLER.BU İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNIN BAŞINDA;MOSSAD (İSRAİL),CIA (ABD),KGB. (RUSYA).KORKU DAĞLARI SARINCA, DURMADILAR.HİÇ İHTİYAÇLARI OLMADIĞI HALDE, BU ÜLKELERDEN MİLYAR DOLARLIK SİLAH ALDILAR.O KADAR KORKUYORLAR Kİ,YETMİSLİ YILLARIN SONLARINDA, TÜRK İMAMLARINA. YANİ DİN ADAMLARINA, YARDIM ADI ALTINDA. BİZİM MIT’E BİLE, RABITA ADI ALTINDA HARAÇ GÖNDERDİLER. DEVLET ARŞİVİNDE VARDIR, BAKABİLİRSİNİZ.YOKSUL MÜSLÜMANLARI, HAC ADI ALTINDA SÖMÜRDÜLER.HER YIL, MİLYONLARCA HACI ADAYLARINA KURTLU HURMA- TENEKE YÜZÜK-NAYLON TESBİH SATTILAR.DOYMADILAR, HAYALİ BİR ŞEYTAN TAŞLAMA TİYATROSUÇIKARIP. 5 TAŞ, 5 DOLAR DEDİLER.OYSA, NE ŞEYTAN ÖLDÜ.NE DE, BİZ AKILLANDIK.SİMDİ, PANDEMİ ÇIKTI.AŞI LAZIM,PARASINA GÜVENEN ŞIMARIK ARAP,AŞI BULAMIYOR.NEDEN Mİ ?GAVURUN CANI TATLI,DUR HELE BEKLE. ÖNCE BENİM VATANDAŞIM,ÖYLE SİLAH ALIR GİBİ AŞI ALMAK YOK.BEKLEYECEKSİN ŞEYH HAZRETLERİ,GERCI SANA AŞI VERSEK BİLE O AŞIYI NASIL YAPACAKSIN ? ORASI BİLE MECHUL.YILLARCA PETROL ŞIMARIKLIĞI YAPAN LİBYAYA, 100.000 DOZ AŞIYI BİZ GÖNDERDİK.ŞİMDİ BU BİLİM VE TEKNOLOJİ SEFİLLERİNDEN, FİLİSTİN İÇİN YARDIM BEKLEMEK. HOROZDAN, YUMURTA BEKLEMEKTEN DAHA ZOR.BÜTÜN DÜNYA MESELELERİNİ DUAYA-BEDDUAYA ENDEKSLEMİŞ BU YOBAZLARDAN FİLİSTİN DAVASINA HAYIR GELMEZ.HELE HELE FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARIN KANLI GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞIP, ORUÇLU GÜNLERİNDE ZAMAN GEÇİRİP AKŞAM YEDİĞİ 10 ÇEŞİT YEMEĞİ PAYLAŞAN BİZİM SOSYAL MEDYA MAYMUNLARINDAN,BENİM FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARIMA HİÇ HAYIR GELMEZ.ÇOK CALIŞACAĞIZ-ÜRETECEĞİZ-ARAŞTIRACAĞIZ-BULACAĞIZBU SAVAŞ, DİNLER ARASI SAVAŞ DEĞİL.BİLIMLE, CEHALETİN SAVAŞIDIR … (ÖMER FARUK BULAK)
****************************************************************************************************************************************
BİR DAHA SENDEN, TEREYAĞI ALMAYACAĞIM…Kocası olmayan yaşlı kadın, tereyağı yapıp bakkala günlük olarak satıyordu….Ancak, bakkal tereyağını hiç tartmıyordu…Bir gün, aklına bir şüphe düştü ve kadının getirdiği yağı tartmaya karar verdi. …1 kg olarak olarak aldığı tereyağının, aslında 900 gram olduğunu görünce çok sinirlendi ve ertesi gün kadın dükkana gelince bakkal “Bir daha senden, tereyağı almayacağım.” dedi…Yaşlı kadın üzülerek, “Efendim, bir yanlışım mı oldu?” diye sordu…Bakkal,” Senin bana verdiğin yağ, 900 gram geldi. Ayıp değil mi, bu yaptığın?” dedi…Bunun üzerine kadın, şöyle cevap verdi. “Efendim, benim terazim yok. Daha önce sizden 1 kilo şeker almıştım, onu tartı olarak kullanıyorum.” dedi…Tabi bakkal, utancından ne yapacağını şaşırdı…Böyledir işte dünya, ne ekersen onu biçersin. Kime ne verirsen, onu alırsın.. (İREM TANDOĞAN)****************************************************************************************************************************************
HANGİ LİDERLER MÜSLÜMAN ?
Saray kültürü virüsü, Türklere Farslardan bulaştı. Müslüman olmadan önce, Türk hakanları “Açı doyurdum, yoksulu giydirdim” diye övündüğü Göktürk yazıtlarında kazılıdır. İslamiyet’e göre de, gösteriş ve israf haramdır. Gel de bunu, Müslüman ülkelerin liderlerine ve seçmenine anlat. Anlatamazsın, çünkü hepsi görgüsüz. Hepsi “Sonradan görme”…
Türkiye’ye gelen Katar Emiri, önce milyar Dolarlık yatını gönderdi. Sonra 8 tır ile lüks arabaları, gösteriş eşyaları ve cariyeleri geldi.
Dünya devi Almanya’nın Başbakanı Merkel ise Müslüman ülke liderlerinin yanında, Hint Fakirleri gibi… Kendisi dahil, yakın çevresi ve akrabalarından hiç kimseyi zengin etmedi. Sarayı yok, yatı yok. Özel uçağı yok, israfı yok. Yolsuzluğu yok, koruma ordusu yok…
Merkel kafir, bizimkiler Müslüman mı şimdi ?
Z kuşağı, bunları görüyor ve işte bu yüzden İslam’dan soğuyor.
(ALPER AKSOY)
****************************************************************************************************************************************
ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEME KUYRUĞUNA GİRENLER…Dünyanın en önemli 31 ülkesi, “Ermeni soykırımı”nı parlamentosundan geçirmiş. Kuru sıkı atışlar gereksizdir, durup düşünmek gerekir. Neden, bu hale düştük ?..
Düşman sayısını azaltıp, dost sayısını arttırmada Türk dış politikasi başarısız olmuştur. “Aman partime dokunur, aman ittifakıma dokunur” diye bu gerçekten kaçanlar, HDP üzerinden milliyetçilik ve vatanseverlik yapıyorlar.
Milli davalar, parti davasının önüne geçirilemez. Açık yaraya, kurt düşmez. HDP-PKK açık düşmandır, asıl tehlike milliyet duygusu ile kavgalı. Ataturkle kavgalı, Cumhuriyetle kavgalı siyasal islamcılardır. Onlar değil miydi 7-8 yıl önce, Ermenilerden özür dileme kuyruğuna girenler ? (ALPER AKSOY)

****************************************************************************************************************************************
DİN Mİ, TÜRKÇE Mİ ?
Üzerinde durup düşünmeden kabullendiğimiz, hatta kutsadığımız eski ezberlerimiz vardır. Yaş ilerlediğinde, tarihi bilgiler ışığında yeniden mantık süzgecinden geçirdiğimizde yanlış olduğunu görürüz.
Bazılarımız da, bu ezberlerin bozulmasından rahatsız olurlar. Çünkü başka yargılar, o ezberlerin üstüne bina edilmiştir… Veya anılarımız arasında saygıyla yer alan siyasiler de, o yanlış ezberleri demeçlerinde kullanmış ise artık ilahi bir nas gibi dokunulmazlık kazanırlar.
Olsun, biz yine de üzerinde durup düşünmeye ve eski ezberleri bozmaya devam edelim.
Gençlik yıllarımızda “Müslüman olan Türkler, Türklüğünü kaybetmemiştir, Müslüman olmayan Türkler çabuk asimile olup tarihten silinmiştir” yargısını kitaplardan, dergilerden okuduk ve üzerinde düşünmeden kabullendik.
Peki Güney Doğu’ya yerleştirilen yüzlerce Türkmen aşireti Müslüman iken, Türklüklerini kaybedip niye Kürtleştiler ? Üstelik, Kürtlerin baskın bir kültürü de yokken ?
Hindistan’da Babür İmparatorluğunu kuran Müslüman Türkler, varlığını koruyor olmaları gerekirken niye Hintleştiler ?
Mısırda Kölemenoğlu Devletini kuran Müslüman Türkler, niye varlıklarını devam ettiremediler ? Gagauz Türkleri, Müslüman değildi ama milliyet duygularını kaybetmediler. Üstelik, dört bir tarafı Slav kültürü ile çevrilmiş bir azınlıkken.
Demek ki Türklüğü koruyan, yaşatan din değil Türkçedir.
Türkçe yoksa, Türklük de sizlere ömür.
Dil bayrağımız Türkçeyi, Arapça ve Farsçanın işgalinden korumak ve kurtarmak Türklüğümüzün, gereğidir. (ALPER AKSOY) 
**************************************************************************************************************************************************
https://www.linkedin.com/in/kerim-%C3%B6zbekler-a7448584/detail/recent-activity/ca/share-analytics/urn:li:activity:6792305069413961728/

**************************************************************************************************************************************************
ABDÜLHAMİT, BATI HAYRANI BİR PADİŞAHTI…Abdülhamit, aslında Batı hayranı bir padişahtı. Fransız modasına göre hazırlanmış akşam yemeğini yerken romunu yudumlar, Mozart dinlerdi. Faiz gelirini de, çok severdi. Yahudi bankerler ve bankacılarla, sıkı faiz pazarlığı yapardı. Latin alfabesine de onun zamanında geçilmiş, Dış İşleri Bakanlığı yazışmaları Latin alfabesi ile yapılmaya başlamıştır. “Bir gecede cahil kaldık” diyen İslamcıların, hayal dünyasındaki ve tv dizilerindeki Abdülhamit ile gerçeği taban tabana zıttır. Eğer bugün yaşıyor olsaydı, İslamcılar tarafından kesinlikle “Kemalist” ve hatta “Kafir” ilan edilirdi. “Abdülhamit ,abdestsiz yere basmaz. Velidir, evliyadır.” diyen cahiller, bilgi sahibi olmadan fikir ileri sürüyorlar. (ALPER AKSOY)
********************************************************************************************************************************
İÇİMİZDEKİ BİDEN’LER…
TC’nin Başbakanı-bakanları-vekilleri-il başkanları-gazetecileri bir tarihte, Ermenilere taziye mesajı yayınlarsa ABD Başkanı da “Soykırım yaptınız” der…
Ben, Biden’e. Ya da, HDP’ye de söyleyecek bir söz bulamıyorum.
Bizim tencerelerin dibi de, onlarınkinden kara…
Akıl başa geldi, ömür tükendi.
Demir tava geldi, kömür tükendi. (ALPER AKSOY) 

**************************************************************************************************************************************************
Dün, Oğuz Demir yazdı;ABD’ye gitmek için başvuran gençlerin sayısı, 77.000’den 250.000’e yükselmiş. Kaçılan ülke, Türkiye olmuşuz.
Ama neden!
Neden Türkiye yaşanmaz bir ülke oldu ? (İBRAHİM KAHVECİ)

**************************************************************************************************************************************************
Bugun arife, yarın bayram..Hiç kimsede, bayram coşkusu olduğunu sanmıyorum.Ülkenin, iliğini kemiğini kuruttular.Ne milli bayram kutlayabildik bunlar geleli, ne dini bayram..Ülkemin, ruhunu söküp aldılar.Ruhları çöl olan insanlar, güzel ülkemi çöle döndürdüler. (12 Mayıs 2021 Çarşamba)Mehmet Tekeci (Emekli İmam) Kastamonu
****************************************************************************************************************************************
ELON MUSK 200.000.000 KİŞİYİ TOKATLADI…Elon Musk 11 kez coin borsalarında operasyon yaptı, dün gece elindeki 1.800.000.000 dolarlık bitcoin’i satan iş adamı çevreye verdiği zarar nedeni ile Tesla’nın bitcoin ile ödeme kabulünü durdurduğunu açıkladı. Musk’la birlikte bir çok iş adamı 40.000.000.000 dolarlık coin sattı, 58.000 dolar civarında olan bitcoin bir anda çakıldı ve 47.000 doların altını gördü. Bitcoin’den ayrı olarak 400 coin’de %’de 20 ile 70 oranında düşüş gösterdi. Uluslararası coin uzmanları, 200.000.000 kripto oyuncunun (Kişinin) zarar gördüğünü açıkladı. 11 dakika içinde 393.000.000.000 dolar kazanan Musk, böylece zengin olma hayali ile bu piyasada at oynatan 200.000.000 kişiyi tokatlamış oldu.Bu konuda bazı ekonomistler ne dedi ? Biraz da, bunları okuyalım.
JOSEPH STİGLİTZ;Bitcoin’in bir anlamı yok, ancak bazı renkli isimler bitcoin’i çılgın zenginlik olarak lanse ediyor. Dikkat edin, batarsınız.
PAUL KRUGMAN;Elon Musk veya başka bir iş adamının açıklamalarıyla bir para %’de 4.000 çıkıbiliyorsa, sıfıra da inebilir. Tüm paranızı, bir anda sıfırlanmış olarak görebilirsiniz.
ANDREW BAİLEY-İNGİLTERE MERKEZ BANKASI BAŞKANI;Benim için, kripto ve para yan yana gelmeyecek iki kelime. Bu kripto paraların, gerçek bir değeri bulunmuyor. Eğer tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız, kripto paralara yatırın.
MİKE NOVOGRATZ-GALAXY DİGİTAL CEO’SU;Kripto devriminin ruhu ve ne ile ilgili olduğunu düşündüğünüzde, dogecoin’in başarısının arkasında eşsiz bir şey var. Bu biraz, sisteme hareket çekmek gibi. İnsanlar şu anki finansal sistemden memnun değiller, sadece memnun değiller. Arkasında hiçbir geliştirici ya da kurum bulunmadığı için, heyecan bir kere kaybolduğunda aşağıya doğru uzun bir yolun olacağı belli.
ELON MUSK;Kripto paralar umut vadediyor ama lütfen dikkatli yatırım yapın.****************************************************************************************************************************************
https://www.youtube.com/watch?v=Mc8db35yL3Y

****************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: