İstanbul’da Damat Ferit hükümetine her istediklerini yaptıran, Osmanlıyı içten çökertmek için hazinesini istedikleri gibi yağmalatan, karşı duran Türk milliyetçilerine suikastlar düzenleyen, çeşitli düzmece belgelerle Avrupa’nın da el altından kışkırtıp desteklediği, Osmanlının sadık tebaası! özünde ise ihanet çeteleri Ermeni çeteler, Türk Milletinin yiğit bir Kaymakamı olan Boğazlıyan Kaymakamı Milli Şehit Kemal Bey’in asılarak cezalandırılmasını damat Ferit’ten istediler.
Bu talep üzerine, masum, vatanını, milletini seven, devletinin yaşamasını isteyen Kaymakam Kemal 10 Nisan 1919 de 101 yıl önce idam edilerek şehit edildi.
Haksız ve yersiz iddialarla idam edilen Şehit Kemal bey hakkında istediklerini yaptıran, Ermeni örgütleri ve Osmanlı devletini sömüren Avrupalı destekçileri istedikleri mutluluğu yaşamış oldular.
Boğazlıyan Kaymakamı:
“Sevgili vatandaşlarım, ben bir Türk memuruyum. Aldığım emri yerine getirdim. Vazifemi yaptığıma vicdanım emindir. Sizlere yemin ederim ki, ben masumum. Son sözüm bugün de budur, yarında budur. Ecnebi devletlere yaranmak için beni asıyorlar.”
Yüreğimizde yaşayan Milli Şehit Kaymakam Mehmet Kemal beye rahmet diliyorum.
Emir Şıktaş

Reklamlar

By EMİR ŞIKTAŞ

Bir ömrün sonbaharı..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: