Loading

KATILIM KOŞULLARI;

-Yarışmaya, isteyen herkes katılabilir.

-Yarışmada, konu sınırlaması yoktur.

-Başvurunuzu, sadece sitemizde bulunan form aracılığıyla yapabilirsiniz. E-mail-posta-kargo ya da diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

-Adil ve titiz bir değerlendirme için, başvuru sayısı toplam 300 adet ile sınırlandırılmıştır.

-Her yarışmacı, sadece tek bir şiir ile başvurabilir. Mükerrer başvuruyu önlemek için, IP kontrolü yapılmaktadır. Formunuzu yanlış ya da eksik gönderirseniz, yeni bir form doldurma şansınız olmayacaktır.

-Şiirlerde, sayfa sınırlaması yoktur.

-Kişisel bilgilerinizi, sadece form alanlarına girmeniz gerekmektedir. Formun en altında bulunan dosya ekleme bölümüne, eserlerinizi MS Word formatında düzenlenmiş dosya olarak eklemeniz gerekmektedir. Word formatındaki eserinizde, kimliğinize ilişkin hiç bir bilgi bulunmaması gerekmektedir. Dosyanızın sağ üst köşesine, sadece form alanına da girdiğiniz “RUMUZ”unuz bulunmalıdır. Eser dosyasında kişisel herhangi bir bilgi bulunması durumunda, puan verip vermemek juri üyelerinin inisiyatifindedir. Kişisel bilgi bulunmasından dolayı, sadece tek bir juri üyesi bile puan vermezse kazanma şansınızı kaybedeceksiniz.

-Şiirler 1,5 satır aralığında
12 punto Times New Roman ile yazılacaktır.

-Yapıtlar, önceden başka bir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

-Yarışmaya Bayramiç Belediyesi çalışanları, jüri üyeleriyle bunların birinci dereceden yakınları katılamazlar.

-Yarışmaya katılan eserlerin, intihal (Çalıntı) veya suç unsuru içermesi vb. durumlarda yayınların içindeki tüm bilgilerin hukuki ve cezai sorumluluğu şair ve yazarlarına aittir.

-Yarışmada ödül kazanan ve ya yayınlanmasına karar verilen şiirlerin telif hakkı, beş (5) yıl boyunca Bayramiç Belediyesine aittir. Belediye isterse, bu süre içinde yarışmada ödül alan yapıtları veya ödül almasa bile yayınlamaya değer gördüğü çalışmaları kitap ya da dergide yetkilendirdiği yayınevi aracılığıya yayınlayabilir. Katılımcılar yayımlanmaya değer gören şiirleri için yayın hakkını devrettiğini, bu konuda yeni bir izin alınmasına gerek olmadığını ve tüm bunları kabul ederek yarışmaya form gönderdiği için vazgeçme hakkı olmadığını baştan kabul ve taahhüt eder.

-Yarışmaya katılanlar, şartları kabul etmiş sayılacaktır.

MEHMET AKİF ERSOY ULUSAL ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;
Birinciye.3.000 TL,
İkinciye.2.000 TL,
Üçüncü:ye.1.000 TL.

Başvuru Formu;https://lnkd.in/d87pWJCU

**************************************************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: