Loading

Hayat, kaşla göz arasında gidip geldiğimiz ince çizgi üzerinde devam eden sayılı nefes oyunudur ve her an sadece bir kez yaşanır. Tanık olduğunuz her şeyi bir kere görür bir kere hissedersiniz. Ne bir tekrarı ne de eşi benzeri vardır.

İşte bu sebeple geleceğimizi planlarken de ona göre karar vermeli ve planımıza sadık şekilde yol almalıyız ki, “Keşke” lere yer vermeden kendi yolumuzda adım adım ilerleyelim. Başarılı ve mutlu bir kariyer sahibi olmak her insanın hayalidir. Doğru bir planlama ile hayata geçirilen hayal, iş hayatınızda size başarılı bir kariyer sağlayacağı için tutku duyduğunuz her şeyi keşfetmeniz daha da kolaylaşacaktır. Fakat kendinizle ilgili gelecek planları yaparken unutmamanız gereken önemli püf noktalarının olduğunu size hatırlatmalıyım. Kariyeriniz ve geleceğinizle ilgili fikirler bir başkasına değil tamamen size ait olmalıdır. Yapmak istediklerinizle ilgili x kişisine danışabilir, onun fikrini alabilirsiniz ama neticede karar size ait olmalı, sizin hayatınıza bir başkası yön vermemelidir. Kendiniz için çizdiğiniz yolda, “Yapamazsın” diyenlere aldırmadan kalemi kendi elinizde tutun ki hiç kimse sizin adınıza karar verebilecek seviyede bulunmasın. Hayatta sizin gelecekte sizin… Bazı şeylerin tekrarı olmadığı gibi pişmanlığı da çoktur. O yüzden pişmanlık duymamak adına doğru seçimler yaparak kaleminizi elinizden bırakmadan seçimlerinizi yönetmeyi öğrenmelisiniz.

Yetişkin bir bireyin yapması gereken, kendi yolunu çizip, çizdiği yolun sorumluluğunu üstlenmesi ve doğurduğu sonuçları karşılayabilmesidir, diye düşünüyorum. Sizin için neyin iyi olduğunu ancak siz bilebilirsiniz. Biraz önce de dediğim gibi hayat sizin hayatınız. Seçimleriniz doğrusuyla yanlışıyla size ait olmalıdır. Asla ve asla başkalarına bağımlı olarak yaşamayın. Çünkü insanoğlunun arzuları hiç bitmez.

“Hayatta Yolunuzu Çizerken Kalemi Başkalarının Tutmasına İzin Vermeyin” (Alıntı)

 

Reklamlar

By Yesim Deger

Ben Yeşim Değer. İstanbul/ İstinye doğumluyum. Açık öğretim fakültesi halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunuyum. Her Şeye Dair Ne Varsa İçinde adlı şiir kitabının yazarı olmakla beraber Keşan postası gazetesi, künye online ve Önce Vatan gazetesi köşe yazarıyım. Aynı zamanda Yeter Artık ve Yalnızlık adlı şarkıların söz yazarıyım. Sevgili Candan Erçetin’in kurucusu olduğu MSG üyelerinden biriyim. Şu anda sevgili dostum Burhan Sırmabıyıkoğlu’nun kurucusu olduğu Trend Academy de sayın hocam Ferdi Atuner’den diksiyon dersi aldım. Küçük gelinlere hitaben yazdığım “Aynur” adlı romanım Penguen kitabevi, Boyut kitabevi raflarında olmakla beraber online kitap satış mağazalarında satışa sunuldu. 😇 Ayrıca sevgili dostum yazar Emre Kalcı ve Jale Demirdöğen’den yazarlık eğitimi aldım ❤️ Aynı zamanda (SYBD) Sınırsız yazarlar derneği yönetim kurulu üyesi ve Kaçok derneği üyesiyim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: