Loading

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve sahiplerini 2022 yılında bulacak olan Nobel Çocuk Yayınları Hikâye Yarışması, çocuk edebiyatımıza özgün ve nitelikli eserler kazandırmayı amaçlamaktadır.
Yazarları yeni eserler üretmeye teşvik eden yarışma; aynı zamanda farklı disiplinlerden oluşan, söz konusu alanda yetkin ve tarafsız duruşa sahip seçici kurulu ile de çocuk edebiyatına katkı sunmaktadır. Yarışmanın seçici kurulunu Prof. Dr. Belma TuğrulPsk. Prof. Dr. A. Şebnem Soysal, Dr. Gökçe Karaman BenliDr. Nihan Feyman GökDr. Emine Akyüz, Murat Moroğlu, Eğt. Uzm. Sema Ateş oluşmaktadır.
Ödül alacak yazarlara eserlerini yayınlama imkânı sunan yarışmada bunun yanı sıra birinciye 7000 TL, ikinciye 4000 TL ve üçüncüye 2000 TL para ödülü verilecektir.  Ayrıca yarışmada iki yazara mansiyon ödülü verilecek olup bu ödülü kazanacak olan yazarlara ise 500 TL’lik para ödülü verilecektir. 
Tarafsızlık ilkesi temelinde gelecek yıllarda da çocuk edebiyatına nitelikli eserler kazandırmayı hedefleyen Nobel Çocuk Yayınları Hikâye Yarışması, Nobel Yayın Grubunun 35 yılı aşkın deneyimi çatısında çalışmalarına devam edecektir.  
Seçici Kurul: Prof. Dr. Belma Tuğrul (İstanbul Aydın Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Anabilim Dalı, Okul Öncesi Ana Bilim Dalı)
Psk. Prof. Dr. A. Şebnem Soysal (Gazi Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı)
Dr. Gökçe Karaman Benli (Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı)
Dr. Nihan Feyman Gök (Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü)
Dr. Emine Akyüz (Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı)
Murat Moroğlu (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı)
Eğt. Uzm. Sema Ateş (Nobel Çocuk Yayınları Editörü)
Katılım koşulları için tıklayınız.
Müracaat formunu indirmek için tıklayınız.İLETİŞİM

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: