19 Aralık 2020’de Jüpiter-Satürn kova ♒ burcuna geçiş yaptı. 20 yıllık kavuşumları 0’29 kova burcunda gerçekleştirecek. Bu, 16 ocak 1405 ‘ten beri büyük zaman yöneticilerinin ilk kez ve yeniden kova burcunda birleştiği bir zaman olacak. 20 yıllık bir başlangıç ve bir uyanış farkındalık olacak.

Satürn ne kadar kısıtlayıcı ise, jüpiter o kadar özgürdür, satürn ne kadar kötümser ise jüpiter o kadar iyimserdir, satürn kıtlık jüpiter bolluk demektir.

Satürn ve jüpiterin gerçek hikayesini okuyalım
Satürnün gazabını görmemiz gerekiyor, satürn tahtını bırakmamak için her yol mübah diyen kendi çocuklarını yiyen gaddar bir babadır, karısının ona çocuk diye taş yedirmesiyle jüpiter (oğlu) kurtulur. İşin içinde çocuğunun “Canını” kurtarmak niyetinde olan kader değiştiren bir kadın. Bu noktada eril ve dişil enerji kavramlarının iyi anlaşılması gerekmektedir.

Halk arasında dişil deyince kadınların kastedildiği zannedilmektedir. Ancak dişil enerji kadın demek değildir. Kainat yaratılışı itibariyle dişil, eril (yin _yang) düalizmi üzerine ve bu iki enerjinin dengesi kuruludur. Eril enerji dışa döndüğü, yayılmaya, genişletmeyi ;dişil enerji ise kısıtlamayı muhafaza etmeyi ve içe dönüklüğü sembolize etmektedir. Her iki enerji türü de dengede ve dozunda kullanıldığında olumlu olarak görülebilir., zira hayatın içinde bazen elimizdekileri muhafaza etme bazende yayılma stratejisi uygulamak gereklidir. Ancak eril enerji aşırı vurgulandığında dünyayı talan etmek isteyen ve kaynakları umarsızca tüketen ;dişil enerji ise aşırı kullanıldığındaysa aşırı muhafazakar, kısıtlayıcı ve yıkıcı bir zihniyet ortaya çıkacaktır.

Uranüs ile Jüpiter _satürn arasındaki dik açıdan doğan bir ihtimal ise ;kutsal metinlerde bahsedildiği üzere iyi ile kötünün son savaşıdır. Jüpiter satürn _Altair kavuşumu Hz. Mehdi önderliğinde adaleti sağlamak isteyen iyicil tarafı, uranüs ise sözde değişim vaadi ile insanları manipüle eden Deccal liderliğindeki kötücül tarafı sembolize edebilir. Jüpiter satürn kova burcundaki kavuşumu ;610 yılında Hz. Muhammed’e ilk vahyin gelmesinde olduğu gibi;büyük dinler ve inanç sistemleri açısından önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor olabilir. 2020_ 2040 yılları arasında uzay ve 🛸 uzaylılar ile ilgili olan kova burcu enerjisi hüküm süreceği için, bu ihtimali de göz önünde bulundurmak gerekebilir.


Satürn sınava tabi tutacak her konuda, bizleri kısıtlama, söz konusu olabilir. Zorlanmalar, yasaklar, baskı, bu kadar sıkıntının içinde Jüpiter şanslar fırsatlar, değişim, dönüşüm sağlayacak. Önemli olan bu düzene ayak uyduranlar sisteme dahil olacak değişime direnenler için bu sınavlar çok zor olacak. Kova ♒ çağına görüyoruz ve 20 yıllık bir döngü başlıyor. Neyin tohumunu atarsanız 21 aralıktan sonra 20 yıllık sizin standı belirleyecek satürn bizi kısıtlayacak, jüpiter de özgürlük verecek uyanış ve özgürlük, hak, hukuk, adalet, kadın hakları, kadınların ayaklanması, seslerini dünyaya duyurmaları. Ve en önemlisi de din dinde büyük bir uyanış olacak belki de tüm DÜNYA TEK DİNE DÖNEBİLİR .. 🙏🏻 🙏🏻 🙏🏻

Reklamlar

By Duru Goru

Astrolog-Yazar-Yaşam Koçu. Instagram Durugoru6

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: