Künye Online’a giriş yaptıktan sonra yazı ekleme aşaması ve fotoğraf ekleme adımlarını sırası ile adim adım görseller eşliğinde yazacağım. Tek yapmanız bu adımları takip ederek yazılarınızı paylaşabilir, yazıya fotoğraf ekleyebilirsiniz. Tabi bu durum tercihinizdir. Fotoğraf olmasan da yazı eklenebilir.

1. WordPress Benim Sitem, giriş yapıyoruz.

2. Yazılar, kısmını buluyoruz.

3. Yeni Yazı Ekle, seçeneğimize yazı ekliyoruz.

4. Yazı başlığını yazıyoruz.

5. Başlıktan sonra bir alt satıra geçerek, şiir, öykü, deneme, kısaca metni yazıyoruz. Yazı eklediğiniz yerde + seçeneğini tıkıyoruz. Bu görsel, dosya, video, ses kaydı, metin içinde gözükür. Ana ekranda gözükmez. Ne eklemek istersek buradan yaparız. ÖNE ÇIKAN GÖRSELLER hariç…

6. Görseller, Dosya seçeneklerinden ne eklemek istersek, onu seçiyoruz. Dosya seçeneğinde, pdf, world, diğer formatlarda dosya ekleyebiliriz. Örneğin, bir e dergiyi ekleyebiliriz.

7. Arama yaparak da bu seçenekleri bulabiliriz.

8. You Tube’daki videoyu nasıl ekleyebiliriz? Yukarıdaki adımları takip edip örnek aşağıdaki girseldedir.

9. Telefondan ya da bilgisayardan da video ekleyebiliriz.

10. Görseli telefondan mı, daha önce yüklenen künye online fotoğraf kütüphanesinden mi, ekleyeceğimize karara göre seçenekleri degerlendiririz.

11. ÖNE ÇIKAN GÖRSELLERE, NASIL FOTOĞRAF EKLEYEBİLİRİZ? Adımları takip edelim.

11. a. Sağ üst tarafta ayarlar kısmına tıklıyoruz. Burada bir sürü ayar yapabiliriz fakat şimdi sadece öne çıkan görsellere bakacağız.

11. b. YAZI ayarlarını seviyoruz.

11. c. ÖNE ÇIKAN GÖRSELLER aşağıdaki gibidir. Üzerine tıklıyoruz.

11. d. Dosya yükle diyerek, telefonunuzdan ya da daha önce yüklenen görsellerden bir tane ÖNE ÇIKAN GÖRSEL ekleyebiliriz.

12. Ekleme yaptıktan sonra sağ üst tarafında bulunan YAYIMLA seçeneğini seviyurz.

13. Yayımla, dedikten sonra bir çok yayınlan ayarları vardır. Onları düzenleyebiliriz. Örneğin hemen mi yayınlamak istiyoruz ya da ileri bir tarihte mi yayınlamak istiyoruz ona göre seçenekleri ayarlayabiliriz.

14. Şimdi yayınla, yada zamanla diyerek yazımız görsellerle birlikte hazır hale gelmiştir. Emeğinize sağlık…

SORULARINIZ VE YAZILARINI YAYINLAMAK İÇİN İLETİŞİM kunyeonline@gmail.com MAİL ADRESİ ÜZERİNDEN ULAŞABILIRSİNİZ.

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: