Loading

Ukrayna Rusya ile savaşa girdiğinde tüm dünyayı arkasına alan Ukrayna bir şekilde haklı davası için mücadele verdiğini tüm dünyaya kanıtlamış ve Rus devleti ve başındaki diktatör Putin savaş suçlusu olarak batı ve Amerika tarafından ilan edilmişti. Hata yurt dışına çıkması durumunda yanlış bilmiyorsam yakalanıp yargılanması yönünde İnterpol tarafından savaş suçlusu ilan edilmişti.

Buna mukabil olarak ambargolar konulmuş ve birçok faaliyetlerden menedilmesine karar verilirken birçok uluslararası çalışmalara katılmaması yönünde ambargolar uygulanmıştı. Bunlardan en önemlisi ise spor müsabakalarından uzaklaştırılması kararı alınması. Çünkü dünyanın gözünün önünde insan katliamları yapılıyordu. Çocuk kadın yaşlı demeden insafsızca katliam yapan Rusya ve Putin bunu haklı bir gerekçe göstermeden savunuyor ve kendi toprakları dışında bulunan bir milleti adeta soy kırım yapma eylemini gerçekleştiriyordu.

Pekiyi bugün geldiğimiz noktada batı ve Amerika dahil olmak üzere İsrail’in ve başındaki katil Binyamin Netanyahu’nun Filistin halkını katletmesini hastane, okul sivil yerleşim yerlerini bombardıman altında tutmasını meşru kılması ve bunu bir meşru hakmış göstermesinin hangi tarafı kabul edilebilir soruyorum? Karşınızda muhatap olarak aldığınız bire HAMAS var! Ve sizin yıllarca yaptığınız zulüm ve katliama bir şekilde dur diyen masum bir halk var ve siz bu halka zulüm ve işkence ederek, HAMAS ile aranızda bulunan husumeti bu biçimde çözmeye çalışıyorsunuz. Sizce bu insanlık suçu değil mi? diktatör Binyamin Netanyahu ve onun yaptığı soykırımlar karşısında nasıl bir vaziyet sergiliyor çok merak ediyorum. Sırp kasap olarak tanıdığımız ve Bosna da insan katliamı yapan Ratko Mladiç gibi ulusları suçlu ilan edilmesi ve uluslarası mahkemelerde yargılanması gerekmez mi? peki bu mümkün mü? Tabi ki hayır! Çünkü arkasında onun gibi Ortadoğu’da kanla beslenen John amcası Sam amcası onu korumakta. Perde arkasında duran lordlarıyla meşhur geçmişin katil İngiltere’si var. Savaş gemilerini Akdeniz’e demirlemiş adeta İslam dünyası karşısında gövde gösterisinde bulunarak; had bildirmeye çalışmakta emperyalist Amerika.

Dün akşam Fenerbahçe Tel Aviv basketbol maçını izlerken, oğlum baba görüyor musun Rusya’yı Ukrayna’ya yaptıkları için spor müsabakalarından meneden FİFA ve Euro basket ve diğer branşlarda bulunan kurumlar bu konuda nasıl bir yol çiziyor veçifte standarttı nasıl uyguluyorlar demesi benim batının nasıl çite standart uygulayarak güçlünün yanında durarak onları kolladığını görmemi sağladı. Evet burada bir çifte standart uygulanıyor ve bu durum kimsenin de dikkatini çekmiyor. Haklı olmanızın veya soy kırımı yapılmasının hiçbir önemi yok; yeterki güçlü olun. Bu sizin haklı olmanız için önemli bir sebep. Tıpkı Suriye, Irak, Libya veya Mısır hiç fark etmiyor. Bu bize sadece gücün önemini gösteriyor. Haklı olmanızın bir anlamı yok. Bugün toplum içinde de bu durum böyle değil mi? çok paralıysanız iyi bir makamdaysanız ve paralıysanız bu sizi her yerde söz hakkı sahibi yapmaya yetiyor. Yeterki siz o makama gelin ve orada durmayı başarın.  

Bugün İslam toplumlarının şamar oğlanı gibi tokatlanmasının nedenleri; Eğitimli olmamak, Güçlü olmamak ve güçlü bir ekonomilerinin olmaması veya ekonomilerinin bu ülkeler tarafından denetleniyor olmasıdır. Bu yüzden artık eğitime, başarıya ve üretime odaklı bir sistem geliştirmenin vakti gelmiş ve geçmekte diyorum. İyi okumalar.  

Reklamlar

By davutzol

İçimdeki yalnızlığım adlı kitabın yazarıyım burada sizlerle dostça paylaşımlarda bulunarak ortak noktada ve görüşte buluşmak için varım

Bir Cevap Yazın

%d