Loading

Yazar Özlem Zerentürk’ün Yeni Eseri “Yıllarımı Yiyor Zaman Kayboluyorum” Sizlerle!

Özlem Zerentürk; 1984 Adana Seyhan doğumlu… Özlem isimli bir varlığım sığamadığım, kendime bir türlü yer bulamadığım bu dünya da!

Kendime yeni bir dünya kurarken hayallerimde, aldım kalemi elime… Yazdım, yazdım, yazdım bir delinin içinden geldiği gibi ve devam ettim yazmaya… İlk kitabım olan “Yüreğime Yaslan Çocuk” 2020 yılında, ikinci kitabım LACİVERT Mavi Siyah Şiirler” 2022 yılında basıldı. Her iki kitabımla Çukurova kitap fuarına katılma fırsatım oldu. Ve bu yıl üçüncü kitabım olan “Yıllarımı Yiyor Zaman Kayboluyorum” ile siz değerli okurlarla buluşuyorum ve inşallah 2024 Çukurova kitap fuarına da yepyeni eserim ile katılım sağlayacağım.

Yeni eserim; Yıllarımı yiyor zaman KAYBOLUYORUM… Aslında benim değil, bundan 6 yıl önce cennete uğurladığım kardeşim Erdem Zerentürk’e, onun kalemine aittir. Ben sadece onun yazmış olduğu şiirleri, yazıları, yaşarken yazmış olduğu o muhteşem ve derin cümlelerini düzenledim. Onun kaleminden, onun yüreğinden dökülen kelimelerle ona doğum günü hediyesi vermek istedim.

9 Eylül 1991 doğumlu olan can parçam, gülüm; Erdem’ime Odessa Yayınevi ve değerli emekçileri ile birlikte tam da o gün, ona doğum günü hediyemizi verdik.

Bir kardeşin sonsuzluğa uzanan yolculuğunda, “bana uzun, uzun yazın” diye vasiyet bırakırken geride hem yazdım, hem onun yazdıklarını kendisi gibi ölümsüzleştirdim.

Sevgi ile doğar insan,

Sevgi ile ölümsüzleşir.

Yıllarını yerken zaman

Kelebeğe dönüşüp göğe uçmadan önce…

Bir ölümlü, ölümsüzden geriye kalanlar.

Bir kelebeğin iz düşümüydü belki de bıraktıkları

Adı; ERDEM

Aklımın ve yüreğimin yettiği her yere yazdığım.

Reklamlar

By Edanur Kalkan

Edanur Kalkan Mimoza Global Medya

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: