Loading

Youtube izleme linki: https://youtu.be/H3oJMekXcmk

Şarkı indirme linki: https://we.tl/t-LptglJdRNo

Klip indirme linki: https://we.tl/t-q5eRxPvU7n

Yeni nesillerin fark etmesi, bilenlerin biraz farklı dinlemesi için Nev’den, Bir Nev-i Alaturka

 

Kendine has bir dinleyici kitlesine sahip NEV’in, farklı yönlerini yansıttığı, zamanla ruhumuza işleyen unutulmaz şarkıların yer aldığı Pasaj Müzik etiketli “Bir Nev-i Alaturka” albümünde yer alan Mazide Aşk şarkısı yeniden dijital platformlarda video klibiyle birlikte yerini aldı. Yayımlandığı yıllarda büyük ses getiren albümün çıkış şarkısı ‘Mazideki Aşk’ hayranlarına sürpriz oldu.

 

Fotoğraflarını Candaş Arın’ın çektiği albümdeki “Mazideki Aşk” şarkısının video klibinin yönetmenliğini Mahir Akyol yaptı.

 

 

Hazırlıkları iki yıl süren projede; eşsiz Türk Sanat Müziği eserlerini rock, tango, latin ve rembetika tınılarıyla yorumlayan Nev hayatımıza Zor’la girmişti ve bu albümü dinleyen herkes Nev’i sevmekten usanmayacağa benziyor.

 

On şarkının yer aldığı, prodüktörlüğünü Nev’in, sanat danışmanlığını Hasan Esen’in üstlendiği albümün masteringi New York’da Sterling Sound stüdyosunda Tom Coyne tarafından yapıldı.

 

Hüzün, coşku, efkar, neşe… Hayatımızda yer alan tüm duyguları içinde barındıran albüm iddialı ama aynı zamanda naif bir tını da taşıyor.

 

Klasik alaturkaya ilgiyi arttıracak farklı bir tarza sahip olan albüm sayesinde; Kemani Sarkis Efendi’nin, “Kimseye Etmem Şikayet”i, Kaptanzade Ali Rıza Efendi’nin, “Akşam Misafiri”i, “Denizde Akşam”ı, Yıldırım Gürses’in “Mazideki Aşk”ı, Dede Efendi’nin “Ey Büt-i Nev Eda”sı ile dinleyenler;geçmişin gizli kalmış hazinelerine doğru, kimi zaman hüzünlükimi zaman coşkulu ama muhabbetin eksik olmadığı yolculuklara çıkıyorlar.

 

“Ben Küskünüm Feleğe”, ”Sevmekten Kim Usanır”, “Şimdi Uzaklardasın”, “Sensiz Olamam” gibi zamanla ruhumuza işlemiş, duymaktan keyif aldığımız eserleri bambaşka tatlar katarak dinlememizi sağlayan albüm, bir yandan da gençlerin kaliteli müziğe olan farkındalığını arttırıyor.

Bir Nev-i Alaturka albümünde klasik alaturkanın değerlerini en üst seviyede önemseyen, eserleri ve bestecileri araştıran, enstrüman yapımcıları ile görüşen ve bu topraklardaki her türlü rengin emeğini fark eden Nev, bu mirası güncel tınılar ile yorumluyor.

 

 

Bir Nev-i Alaturka 


 1-​Sevmekten Kim Usanır 
 2-​Mazideki Aşk 
 3-​Denizde Akşam 
 4-​Akşam Misafiri (Kapıldım Gidiyorum)
 5-​Kimseye Etmem Şikayet 
 6-​Ben Küskünüm Feleğe 
 7-​Sensiz Olamam 
 8-​Şimdi Uzaklardasın 
 9-​Ey Büt-i Nev Eda 
10-​Kimseye Etmem Şikayet (Akustik)

Künye:

Yapım  ​: PASAJ
Prodüktör ​: Nev 
Sanat Danışmanı ​: Hasan Esen 
Aranjeler ​: Nev , Kutal Gürkan 
Kayıt & Mix Teknisyeni​: Cihan Mert Karayazı     
Mastering ​: Tom Coyne,Sterling Sound / New York  
Fotoğraflar ​: Candaş Arın 

Nev                                          : Vokal, Gitarlar (bas, elektrik,perdesiz elektrik,  perdesiz klasik, klasik, akustik,12 telli akustik,) Tambur,Lavta,Ud,Cümbüş,Cura,Banjo,Klarnet(EWI), Synt. 

Hasan Esen ​ : Klasik kemençe, Rebab, Keman, Sine keman ,Ud 

Kutal Gürkan ​  : Tuşlu Çalgılar (Hammond Organ, Rhodes, Computer & Synt. Programing ) 

Orhan Osman​  : Buzuki, Lavta ,Cura 

Ceren Gündoğdu :Back vokal

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: