Loading

1071 Malazgirt’te büyük zaferi kazanan Alparslan da bizim. Büyük Selçuklu imparatorluğunu kuran Selçuklu Beyi de bizim, 1292 yılında Osmanlıyı kuran Osman Bey’de bizim gelin beyler birlik olalım bu ülke bizim.

Konstantineyi fetheden komutan ne güzel bir komutan diyen bir peygamberin ümmeti olmayı başaran, Büyük zekasını kullanarak İstanbul’u fetheden sultan Mehmet’e, Avrupa’nın Muhteşem Süleyman dediği kanuni Sultan Süleyman ‘da bizim gelin beyler birlik olalım bu ülke bizim. 

Çanakkale’ de destan yazan Mustafa Kemal Paşa ‘da bizim Kut’ül Amere de İngilizleri bozguna uğratan Kazım Karabekir’i de bizim gelin beyler birlik olalım bu ülke bizim.

Kurtuluş Savaşı Zaferini yedi düvele karşı savaşan İngiliz’e Fransız’a İtalya’nın yıllarca Osmanlı’nın kulu Yunanistan itine karşı müthiş bir zafer elde ederek kokuşmuş bir imparatorluğun kendi sonunu hazırlaması ile başlamış olan bir hareketin Baş Komutanı olan, kimilerine göre militan denildi kimilerine göre dinimizi elimizden alınan bir dinsiz oldu, kimilerine göre İngiliz projesi oldu. 

Ama asıl olan Ülkesini seven Ülkesi için gözünü budaktan esirgemeyen kararlı dürüst başı dik kendinden emin büyük komutan Cumhuriyet’in baş mimarı Mustafa Kemal Atatürk’tü o gelin beyler birlik olalım bu ülke bizim. 

Bizi ikinci Dünya Harbine sokmayarak gençlerimizin burunlarını kanatmadan Ülkeyi daha sonraki nesillere emanet eden Milli Şef İsmet İnönü de bizim. On yıl iktidarda olan Adnan Menderes’te bizim gelin beyler birlik olalım sağcısı da solcusu da bizim bu ülke bizim 

1960 ihtilalini yapan hainlerde 1980 ihtilalini yapanlar ve Adnan Menderes ve arkadaşlarını idama götüren soysuzlar ile 28 Şubat muhtırasını yayınlayan soysuzlarda bizim gelin beyler birlik olalım bu ülke bizim. 

Yedi Bölgesinde yaşayan mozaiği ile Güney Doğu ve Anadolu’nun bir çok yerinde yaşayan Kürdü de bizim Karadeniz’de yaşayan Lazım diyen kardeşimde Egede yaşayan Efesi İç Anadolu yaşayan Zeybeği Akdenizde yaşayan Yörüğü Trakya’da yaşayan Romen de Doğu Anadolu’daki Dadaşı da bizim gelin beyler birlik olalım bu ülke bizim.

Karacaoğlanıyla, Şeyh Bedreddin ile Hacı Bektaş Velisi, Taptuk Emresi, Hacı Bayram Veli ve Mevlanasıyla bu Ülke bizim gelin beyler birlik olalım. 

Günümüz Aşıkları Ozanları ve Sanatçıları olan Aşık Veysel, Mahsuni Şerif’i Arif Sağ Çekiç Ali, Muharrem Ertaş’ı, Neşet Ertaş, Musa Eroğlu, Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur ve İbrahim Tatlıses’i Ahmet Kaya’sıyla bu Ülke bizim gelin beyler birlik olalım. 

Toros’u ile Ağrı Dağı Erciyes’i Ilgaz’ı Elma Dağı ile Gölleri ve ovası ile tarihi yerleri ile Fırat’ı Dicle’si Kızılırmak ile bu Ülke bizim gelin beyler birlik olalım. 

Etrafımızı yine Ermeni dostu Fransız’ı Faşist Hitlerin tohumu Almanı kukla Rum’u Yunanı Siyonist İsrail ile Katil Amerika’sı 2023’ten önce yeni bir tarih yazmak mümkünse bu Ülkeyi yüz yıl geriye götürmek ve Ülkenin Dünya ile Gazı, Petrol’ü Silah Sanayisi Teknolojisi ile yarışır hale gelmesini engellemek üçüncü sınıf muamelesi görsün kafasına vur ekmeğini elinden almak çabasındadır. Gelin beyler birlik olalım bu ülke bizim. CHP de Ak parti de MHP de İyi Partisi ve diğer partiler bizim. Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçtaroğlu Devlet Bahçeli ve Meral Akşener ve diğerleri de bizim gelin beyler birlik olalım bu ülke bizim. 

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.

Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.

Doğacaktır sana va’dettiği günler hakk’ın…

Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

6. kıta:

Bastığın yerleri ‘toprak!’ diyerek geçme, tanı:

Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

7. kıta:

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fed

Allah bir daha bize yeni bir İstiklal marşı yazdırtmasın. Âmin 

Yani dostlarım bunları yazmamdaki tek bir sebep var! Bizim gibi Orta Asyadan gelmiş ve içerde ve dışarıda her türlü entrikaya maruz kalmış bir milletin birlik beraberlik içinde hareket ederek Yedi düveli kıskandırması için 30 Ağustos’ta Anıtkabir dahil olmak üzere gücümüzü göstermemiz için bu ülkede yaşayan halklara örnek davranış sergileyerek kutuplaşmayı bitirecek samimi bir davranış içine girerek, artık dostluk vurgusunu yapma vaktidir.

Bizi bizden daha iyi kimse anlamadığı gibi; bize bizden başka dostumuzun olmayacağını da bilmekte fayda var sanırım.

İnsanın sorumluluğunu keşfetmesi, yaşamının anlamını bulması için, gerçekten en çok ihtiyaç duyduğu şey, uğruna çaba göstermeye değer bir hedef, özgürce seçilen bir amaç ve onun için uğraşmak ve mücadele etmektir. Victor Frank…

Reklamlar

By davutzol

İçimdeki yalnızlığım adlı kitabın yazarıyım burada sizlerle dostça paylaşımlarda bulunarak ortak noktada ve görüşte buluşmak için varım

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: