Loading

Devrim AKTÜRK

Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Şehitler Haftası dolayısıyla Karskapı Şehitliği’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında şehitlerin mezarları temizlenip, ruhlarına Fatiha ve Yasin okundu.

Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Gençlik Kolları Başkanlığı, 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla Karskapı Şehitliği’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında şehitlere hitaben çiçek bırakan, mezarları temizleyen İl Gençlik Kolları Başkanlığı, şehitlerin ruhuna Fatiha ve Yasin okudu. 

“İSİMSİZ KAHRAMANLAR BENİ ÇOK ETKİLEDİ”

Başta Erzurum olmak üzere, Türkiye’nin tamamında şehitlerin önemine ve kıymetine değinen Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Gençlik Kolları Başkanı Seyfettin Keskin, “Ziyaretimiz sırasında gördüğüm isimsiz şehitlerimiz özellikle beni çok etkiledi ve ziyaretimiz esnasında teşkilat mensubu arkadaşlarıma şu konuşmayı yaptım; ‘Burada 93 Harbi Doğu Cephesi’nin efsane komutanlarından Fosfor Mustafa Paşa’dan İzmir’li Süvari Binbaşı’ya, Harbiye Nazırı Şehit Cemal Paşa’ dan mezarında ismi bile yazmayan onlarca şehidimize, bir çok vatan evladı yatmaktadır. Vatanın her toprağında mezarı bile olmayan nice şehitlerimiz bulunmaktadır. Bu şehitlerimiz farklı zamanlarda, farklı yerlerde savaşmıştı. Fakat hepsinin ortak bir gayesi vardı; İlahi Kelimetullah davası.” dedi.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d