Öyle Ve Öylesinee özlemek işte..
Senden uzakta her hangi bir evin renkleri uyumlu ama olmak istediğim yere uymayan bir köşesinde yazıyorum. Özlemek çalışkan bir değirmen kendi içimde.
Sürekli, daima veee hep.
Öyle bereketli özlüyorum,öyle kırıntına hasret… İnsanın özlemekten daha çok hiç bir şeyi olmamasıda fakirlik midir sence. Yada çok olan her şey zenginlik midir? Ben üstü başı yırtık bir dilenciyle tasvir ederdim seni olmayan gecelerimi. Cami kenarında olmasada, evimin bir köşesinde tavandan yıldız toplardım avuçlarıma. Cami kenarındada açmaya açardım elimi ama, İnsanların avucuma bırakacağı bir sen olmaması incitirdi öylesine. İnsanların verebileceği bir seni olmayışıda muzurca bahtiyar kılardı yine öylesine…Yanında bile sana aç sana susuz olmak. Ne şımarık bir hastalıktır öyle.
Sana baktığım yerde bir merhem canımın taa içine dokunur. İyi olurum. İyi olmak tabiri hiç bukadar iyi olmamıştır. Ziyadesiyle ve hatta lazım olanından fazla. Çokça iyi olurum…Kalbimin yerini unuturum o an. Öyle şiddetli çarparki olurda sağ yanımda gezerse elim. Kalbin sadece solda attığı zırvalığını düşünürüm ben, sağ yanımda depremler koparken…
Öylesineee…
bilimden uzak,
kalbin tüm vücutta olduğu teorisi sarar bedenimi. Sana baktığım zaman yürekten ibaret olurum…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: