Ölü Postacı’nın 25.04.2018 Tarihli Kadınından gelen bir mektup …

Saçlarının her telini ayrı ayrı sevdiğim adam, merhaba. Bu mektubu içimin en kıytı köşelerinde kalmış duyguları sana dökmek için yazıyorum. Sen çocukluğum, gençliğim, en umutsuz anlarda sarıldığım umudumsun. Seni çocukluğumun en saf ve masum zamanlarında, temiz duygularla sevdim. Büyüdük zamanla, zamana kapıldık, hayat bizim yollarımızı ayırdı ama ben seni sevmekten kendimi alı koyamadım. Senden vazgeçememek, senden geçememek nasıl zor anlatamam…

 Hani derler ya, kadının yüreği bir mayındır ve o mayına sadece bir kişi basabilir diye, benim mayınımda gezinen tek yürek sendin. Mayın patladı, ben sağıldım ve yara aldım. Sol göğsümde hiç geçmeyen bir yıkıntı kaldı. 
 Her acı bir gün son buldu, ben her zerremle bütünleştim de senin beni ir başkası için terk ettiğin o geceyi aklımdan bir türlü çıkaramadım. Durur durur, olmadık zamanlarda kendimi sorgulamaya başlarım, acaba benim mi hatam oldu, o daha mı güzeldi, sonu bitmeyen soruların cevaplarını bulamadığımdan suskunluğa gömüyorum kendimi, cevaplarını bulsam da artık bir sonu olmayacağını biliyorum. İnsanın sevdiği mutlu olunca o da mutlu oluyor, senin mutluluğun hem can yakıyor, hem mutlu ediyor. Sesinin dünyanın en huzurlu sesi gelirdi senden başkasının sesine sağır olan kulaklarıma, hani utanır şarkı mırıldanmazdın ya şimdi ne değişti da avaz avaz şarkılar söyler oldun. 
Canım yanıyor sevdiğim, Ali Baran şarkısında ‘ henüz layık değilken tomurcuk kadar aşka, sana gül bahçesini kim açar benden başka’ diye. Ben sana gül bahçemi, yaralı yüreğimi açtım, belki bahçemde ki güllerimin dikenleri vardı, beki yüreğim çok dardı ama yine de değmez miydi, yine de yetmez miydi beni sevmene. Beni hiç görmedin, içimdeki feryatları hiç duymadın dimi? 

Seni sevmekten hiç pişman olmadım, sana bunu söyleyemediğim için pişman oldum. Taşıdığım kalp çok utangaç ve ürkekti ama olsun içinde senin olduğun her şeyi benimsedim ben…
Sana olan hislerimi içimde gömeceğim, benimle toprağa gidecek bu sevgi, acılarımı da kalbime kazıyacağım, bir gün gelirsen nasıl bir sevdada nasıl bir acıyla sana sadık kaldığımı gör diye.
Yeşile çalan gözlerini, güneşten parlayan açlarını arıyor gözlerim, kalbinin güzelliğini ben çok uzaklardan hissediyorum, mutluluğu hak etiğine de çok içten inanıyorum. Sana isyan edemem, beni görmeyen sen, kendimi gösteremeyen ben ikimizde suçlu değiliz, sadece birimiz görmekten, diğerimiz görünmekten korkuyordu.

Seni hiçbir zaman unutmadım, içimde sakladım bu aşkı, bende bıraktığın hisleri, rüzgarın bana getirdiği kokunu unutmamak için çok çaba gösterdim.
Dudaklarından bir kez öpmek istiyorum, öpsem dudaklarından, biliyorum gözlerinden bir orman filizlenir ve o orman bana nefes olur. Bu sefer umudumdan çok nefesim olursun. Beni gördüğün günü hatırlıyor musun, sana olan sevdamı duyduğunda neler hissettiğini ben çok merak ediyorum, dedin mi hiç, ‘ ben hiç bu kadar çok sevilmedim’ diye söylendin mi?

Bir gün beni hatırlarsan,
‘ O beni çok sevdi de ben onu senelerce göremedim de, gördüğümde de kıymetini bilemedim de, o beni herkesten çok sevdi, bense onu her şeyden çok kırdım de,’ de işte bir şeyler, iyi veya kötü konuş ama susma.
Satırların sonlarına gelirken sana içimden geçenleri dökmek istiyorum, dediğim gibi utangaç bir kalp, yaralı bir yürek, akıllanmaz bir akıl taşıyorum. Şuan o zamanlara dönebilsem sana en başından söylerdim, belki daha fazla üzülürdüm ama sana senelerimi bağlamazdım. Ben seni çok sevdim, ormana bakar gibi daldığım gözlerini, ışığım olan tenini, ellerinin sıcaklığını, kalbinin güzelliğini, ben seni her şeyinle çok sevdim…

İnsan sevmekten yorulur mu hiç, uzaklık sevdaya engel olur mu hiç, hiç işte sadece bir hiç.

Acı insanı güçlendirir diyorlar, hayır acı insanı yıpratıyor sevdiğim. Sevdiğin kadını alıp gittikten sonra hep seni aradım, kalbimle, gözlerimle, telefonumla hep seni düşledim, bir gün gelirsin diye umut ederken seni tamamen kaybettiğimi gördüm, sen başkasının kalbine ev kurmuştun, sen artık benim seninle kurduğum hayalleri başka bir kadınla gerçekleştiriyordun.
Sen canım, can tanem, her zaman mutlu ol olur mu, seni kendinden çok seven kadınla sevgiyi doruklarda yaşa. Sen bunu hak ediyorsun, güzel gözlüm, elveda…

Reklamlar

By Edanur Kalkan

Doğma büyüme Ankara'da yaşıyor ve yazarlık dalında ilerliyorum. Mavi Sessizlik, Sıfırdan Başlamak ve Ölü postacı adında eserlerim var ve dahası da yolda geliyor. Yazarlık dışında Muhasebe departmanında çalışıyorum. Hobilerim ise okumak, yazmak, müzik dinlemek ve spor yapmak.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: