Loading

Şartname İçin Tıklayınız.

Kayıt Formu İçin Tıklayınız.

Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı
Kültür Şube Müdürlüğü ( Bey Kapısı Mahallesi, Sanat Sokağı

“ÖĞRENENDEN BİLENE MESAJ”

ÖĞRETMENLER GÜNÜ VİDEO ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

2021

“ Öğrenenden Bilene Videolu Şiir ”Öğretmenler Günü Video Şiir Yarışması, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecektir.

1-AMAÇ

Yarışma, öğrencilerimizin bizler için çalışıp çabalayan, fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamalarını öğretmenlerini hatırlamaları ve öğretmenler gününe bir anlam katmaları amacıyla düzenlenmiştir.

2- YARIŞMANIN KONUSU:

 • Öğrencilerimizin bu anlamlı günde öğretmenlerine sevgilerini seçecekleri veya kendileri yazdığı bir şiiri okuyarak göndermeleri.

3- YARIŞMA KATEGORİSİ

 1. 1-) İlköğretim – Ortaöğretim Öğrencilerimiz
 2. 2-) Lise Öğrencilerimiz

4- TEKNİK KURALLAR:

 1. Yarışmada gönderilecek videolar en az 30 sn, en fazla  90 sn (1,5 dk)  olacak şekilde gönderilmelidir.
 2. Her yarışmacı yarışmaya bir adet video ile katılabilir. Birden fazla video ile katılan yarışmacılar elenecektir.
 3. Yarışmaya Şanlıurfa il sınırları içerisinde eğitim gören İlköğretim – Ortaöğretim ve Lise öğrencilerimiz katılabilir.
 4. Yarışmacılar, video çekimine başladıktan sonra, önce adını ve soyadını söyleyip ardından “Öğretmenin İçin Oku”, MP4 veya Mov formatında (Max 500MB) video kaydı alacaklardır.
 5. Yarışmaya katılan yarışmacıların video görüntülerinin her türlü yayın hakkı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne aittir. Yarışmacılar, videolarının bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından TV, radyo, internet, sosyal medya gibi yayın organları ile yazılı, görsel ve duysal mecralarda kullanılmasını kabul etmiş sayılır.
 6. Yarışmada kişi kendi ses ve görüntüsünü kullanmak zorundadır, başkasının sesini veya görüntüsünü kullandığı tespit edilen yarışmacılar elenecektir.
 7. 18 yaşından küçük yarışmacılar velisinin onayını almak zorundadır. Veli bilgisi veya izni olmadan yarışmaya yapılan başvurulardan kurumumuz sorumlu değildir.
 8. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yarışma kurallarını değiştirme veya kaldırma hakkına sahiptir.
 9. Yarışmaya katılan öğrenciler jürinin kararını kabul eder.
 10. Yarışmaya katılan öğrenciler “yarışma katılım koşullarını” kabul etmiş sayılır. Yarışma katılım koşullarını taşımayan adaylar elenecektir.
 11.  Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, çektikleri video ile birlikte isim-soyisim, okul ismi, ev adresleri ve iletişim numaralarını 0531 632 43 63 numaralı Whatsapp hattına göndererek yarışmaya katılabilecek.

Önemli Not; Gerekli tüm bilgiler şartnamede belirtildiğinden dolayı, Whatsapp hattına gelen aramalar, görüntülü aramalar ve mesajlar cevaplanmayacaktır. Ayrıca göndermiş olduğunuz videolar için whatsapp hattından geri dönüşüm beklenmeyecektir.

 1.  Yarışmaya başvuru sayısı 30’un altında katılım olduğu takdirde yarışma iptal edilecektir.
 2.  Katılımcılar yarışma şartnamesine etkinlik.sanliurfa.bel.tr adresinden ulaşabilecekler.
 3. Ödüle aday yarışmacılarda; mesaja hakimiyet videoya hâkimiyet, beden dili, vurgu, tonlama, Türkçeyi kullanma ve diksiyon gibi değerler aranacaktır.
 4. Seçici kurul tarafından 3 yarışmacıya ödül verilecektir.
 5. YARIŞMAYA SON BAŞVURU TARİHİ 17/11/2021 Bu tarihten sonraki gönderimler kabul edilmeyecektir

5- DİĞER HUSUSLAR:

 1. Yarışma sonuçları, her kategoride dereceye giren ilk 3 kişi olmak kaydı ile Büyükşehir Belediyesi (https://www.sanliurfa.bel.tr)web sitesi ile sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.
 2. “Öğrenenden Bilene Mesaj” Öğretmenler Gün konulu videolar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin belirleyeceği komisyon tarafından değerlendirilecektir.
 3. Değerlendirme puanı, tüm üyelerin vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması alınarak hesaplanacaktır. Puanların eşit olması halinde ödül doğum tarihi itibari ile yaşı küçük olana verilecektir.
 4. İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu kendilerine gelen videoları bu şartnamenin 7. Maddesinde belirtilen kriterlere göre inceleyecektir. Seçici Kurul’un değerlendirme sonucu katidir, sonuçlara itiraz hakkı yoktur.
 5. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yarışma şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

6- YARIŞMA ÖDÜLLERİ:

 •  
 • 1-) İlköğretim – Ortaöğretim
 • Birinci:   3.000 (Üçbin) TL
 • İkinci:    2.000  (İkibin ) TL
 • Üçüncü: 1000   (Bin) TL

2-) Lise

 •  
 • Birinci:   3.000 (Üçbin) TL
 • İkinci:    2.000  (İkibin ) TL
 • Üçüncü: 1000   (Bin) TL

7- DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

DeğerlendirmeKriterleriPuanDeğeri
Mesajın İçeriği ( Özgünlük, Pandemiye Uygunluk, Türkçeyi doğru kullanım)50
Diksiyon (Telaffuz)20 puan
Anlatım Gücü (Özgünlük, ezbergücü)10 puan
Bedendili (Jest vemimikler,)10 puan
Vurgu, tonlama ve Türkçeyi kullanma10 puan
Toplam100 puan

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi

Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü ( Bey Kapısı Mahallesi, Sanat Sokağı 0531 632 43 63)

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: