Tarsus’ta, 1993 yılında ortaya çıkan antik yol kazısında çalışan Arkeolog Hüseyin Adıbelli’nin ”Aratos Yayınları’’ndan çıkan “Tarsus Bir Ölümsüz Şehre Dokunmak” adlı kitabının. 24 Haziran 2021 Perşembe günü, saat 14.00’te ”Rem Sanat Galerisi-Reşadiye Mahallesi, Ali Menteşoğlu Caddesi, Eyüpoğlu İş Hanı, No.12 Tarsus-Mersin” adresinde ”İmza Günü” yapılacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

BAŞKAN APAYDIN MAKALE YARIŞMASI’NI KAZANAN YAZARA 4.000, İKİNCİSİNE 3.000. ÜÇÜNCÜSÜNE 2.000 LİRA VERİLECEK, 7 KİŞİYE DE 1.000’ER LİRALIK MANSİYON ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLECEK. (SON BAŞVURU TARİHİ.28 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ)…

-Yarışmanın konusu.Genç Avukat Olmak.

-Yarışmadaki kısıtlar.Stajyer avukat ya da 2015 yılından sonra ruhsat almış avukat olmak

Makalenizi, Posta olarak ”Avukatlar Vakfı-Halaskargazi Caddesi, Sedef Apt. No.123 K.8 Şişli-İstanbul” adresine veya avukatlarvakfi@outlook.com e posta adresine e-posta olarak göndermeniz gerekmektedir.

BAŞKAN APAYDIN MAKALE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;
Birincilik Ödülü.4000 TL,
İkincilik Ödülü.3000 TL,
Üçüncülük Ödülü.2000 TL,
İlk 10 Ödülü.1000 TL.

İSKENDERUN ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİSİNE 3.500, İKİNCİSİNE 2.500. ÜÇÜNCÜSÜNE 1.500, 1 ŞAİRE DE MANSİYON ÖDÜLÜ OLARAK 1.000 LİRA ÖDENECEK. (SON BAŞVURU TARİHİ.30 HAZİRAN 2021 ÇARŞAMBA)…

İSKENDERUN ŞİİR YARIŞMASINA İŞTİRAK ŞARTLARI;
-“Dünden Bugüne İskenderun” konulu şiir yarışmasına, 18 yaş üstü herkes katılabilir.
-Yarışmada, biçim ve ölçü sınırlandırması yoktur. Yarışmacı, istediği biçimi tercih edebilir.
-Her yarışmacı, yarışmaya bir şiirle katılabilir.
-Yarışmaya katılan şiir, daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olacaktır.
-Yarışmacılar, gönderecekleri şiirin sağ üst köşesine gerçek ad ve soyadlarını yazacaklar. Ekteki sayfaya da, kısa biyografilerini ve iletişim bilgilerini (E posta-telefon-ikamet adresi ve resim) ekleyecektir.
-Şiirler Times New Roman yazı karakteriyle, bilgisayar ortamında. A-4 kâğıdına, 12 puntoyla ve 1,5 satır aralığında yazılacaktır.
-Gönderilen şiirlerin uzunluğu, 50 satırı aşmamalıdır. Daha uzun şiirler, değerlendirme dışı bırakılacaktır.
-Şiirler 30 Haziran 2021 Çarşamba tarihi, saat 17.00’ye kadar basvuru@iskenderun.bel.tr e-posta adresine gönderilecektir.
-Yarışmaya katılan şiirler, eser sahibine iade edilmeyecektir.
-Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın bir kitapta toplanabilecek. Dergi-gazete veya web sayfasında, yayımlanabilecektir.
-Şiirlerin değerlendirilmesinde, şiirin özgünlüğü-imge ve çağrışım değeri-ahenk değeri-içerik-biçim uyumu-kelime seçimi göz önünde bulundurulacaktır.
-Yarışmaya katılan şiirlerden uygun bulunanlar bir araya getirilerek, antoloji türünde kitaplaştırılacaktır.
-Ödüller, 05 Temmuz 2021 Pazartesi günü İskenderun Kurtuluş günü etkinliklerinde takdim edilecektir.
-Şartlarda belirtilmeyen konularda, seçici kurul kararı geçerlidir.
-Seçici kurul üyeleri, İskenderun Belediyesi çalışanları ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

İSKENDERUN ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;
Birincilik Ödülü: 3.500 TL + Plaket,
İkincilik Ödülü: 2.500 TL + Plaket,
Üçüncülük Ödülü: 1.500 TL + Plaket,
Mansiyon Ödülü: 1.000 TL+ Plaket.

İLETİŞİM;
İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Tel.0-326-6134986
Faks.0-326-6145333
E Posta.basvuru@iskenderun.bel.tr

Eşref Türkeri
Hatay Şairler Yazarlar Derneği (HAŞ-YAD) İskenderun Temsilcisi
Tel.0-542-8150907
E Posta.esref_azgin@hotmail.com

ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMEN ŞİİRLERİ GÜLDESTESİ HAZIRLANACAK. (SON BAŞVURU TARİHİ.30 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ)…

Vatan haini katiller tarafından görevi sırasında katledilen Öğretmen Aybüke Şenay Yalçın’ın aziz hatırasını yaşatmak ve 5. Şehadet  yıldönümünde okurlara sunulmak amacıyla, adına yazılmış eserlerden oluşan “AYBÜKE ÖĞRETMENE ŞİİRLER” başlıklı bir seçki hazırlıyoruz.

KATILIM ŞARTLARI; 

1-Her katılımcı, Öğretmen Aybüke Şenay Yalçın için yazdığı bir şiirle birlikte bir adet resim ve kısa özgeçmişini de gönderecektir. 

2-Katılım ücretsiz olup, şiirler eserde şairin isminin alfabetik sıralama ile hece ve serbest olarak iki bölümde yer alacaktır. Her katılımcıya, 5 adet kitap ücretsiz olarak gönderilecektir. (Kitapları kargo ile gönderme ücreti, 7,5 TL katılımcıya ait olacaktır.) 

3-Son  katılım tarihi, 30 Ağustos 2021 Pazartesi’dir. 
 
4-Katılmak isteyenler şiirini, bir adet fotoğrafını ve iletişim bilgileri ile birlikte kısa özgeçmişini gunduzaydin58@hotmail.com  e posta adresine ya da watsapp’tan 0-542-4278661 hattına gönderebilirler. 
 
5-Eserin derlenmesi-düzenlemesi-basımı ve dağıtımı Ay Yayınları ve Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) işbirliği ile yürütülecektir. 
 
Hazırlama Kurulu Üyeleri;

Gündüz Aydın (E.Öğretmen-Gazeteci-Yazar-Şair-Yayıncı) Manisa,
Ali Tuluk (E.Polis-Şair) Denizli, 
Yusuf Akgül (E.Öğretmen-Şair) Balıkesir.

11.ŞERZAN KURT ÖYKÜ YARIŞMASI’NI KAZANAN YAZARLARA PLAKET TAKDİM EDİLECEK. (SON BAŞVURU TARİHİ.15 EYLÜL 2021 ÇARŞAMBA)…
-Yarışmanın konusu, serbesttir.
-İsteyen herkes, yarışmaya katılabilir.
-Katılımcılar, daha önce herhangi bir yerde (kitap-dergi-internet vs.) yayımlanmamış ve ödül almamış bir öyküyle yarışmaya katılabilirler.
-Yarışmanın dili, Kürtçe ve Türkçedir. Her dilde, ayrı ödül verilecektir. Jüri uygun gördüğünde, ödülü paylaştırabilecektir.
-Öykü, özgeçmiş-iletişim bilgileri ve fotoğrafı da içeren bir e posta ile serzankurt2011@gmail.com adresine gönderilmelidir. Son katılım tarihi, 15 Eylül 2021 Çarşamba’dır.
-11.Şerzan Kurt Öykü Ödülü’nün sonuçlanmasının ardından hazırlanacak kitapta, Seçici Kurul’un uygun göreceği eserlere yer verilecektir. Yarışmaya eser gönderenler, bu hükmü kabul etmiş sayılacaktır.
Sonuçlar basın yoluyla açıklanacak olup, ödüller 09 Kasım 2021’de gerçekleştirilecek bir etkinlikle verilecektir. Ödül, kurum tarafından verilecek bir plakettir. Para ödülü, verilmemektedir.

Herkese merhaba, basın sektöründe önceliğim İstanbul’da olmak üzere iş arayışım mevcuttur. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunuyum, muhabirlik ve editörlük deneyimim vardır. Destekleriniz için, şimdiden teşekkür ederim. Barış Karapaça Tel.0-530-4777340 E Posta.brskrpca@gmail.com İzmir

Kerim Bey Selam,
CORONA YALNIZLIĞI adlı romanım, Ceren Yayınları’ndan çıktı. (Bu hafta sonu, internet siteleri ile kitapçılarda olacak). 
Arka kapak yazısını, ilgilenen okurlar için vereyim;
“Yaşlı Vehbi’nin, kimsesi yoktur. Yıllar önce iyi bir işi varken, ülkedeki kriz nedeniyle iflas ettiğinde eşi tarafından terk edilmiştir. Son on yılını huzurevinde geçirirken, günün birinde oradan ayrılarak kiralık tuttuğu küçük bir öğrenci dairesine yerleşir. Burada, bütün ülkeleri etkisine alacak korona günlerine yakalanır. Öğrenciler, evlerine döndüklerinde koca binada tek başına kalır. Sokağa çıkma yasağında tek eğlencesi, televizyon ve kitaplarıdır ama insan bir evde ne kadar yalnız kalabilir ve kendi özgürlüğünü ne kadar kısıtlayabilirdi ? Vehbi de, başaramaz. Dışarı çıktığı bir gün, Melahat adında bir kadın ile evlerine yakın bir parkta tanışırlar. Korona günlerinde ve bir parkın bankında başlayan bu güzel aşkın, başlangıcı ve onu yurt dışında arayan oğlu ve kızı… Bulabilecekler mi ?  
Aşk öylesine kuvvetli bir duygudur ki, ne yasak dinler ne de virüs…”

Keyifli okumalar diliyorum. (21 Haziran 2021 Pazartesi-12.14)
Ertuğrul ERDOĞAN
erterd@msn.com

https://www.divitkalemdergi.com/yazi-g%C3%B6nder

Merhaba, Kerim Bey. Edebiyat alanındaki duyuru ve yazılarınızı takdir ediyorum, yüreğinize sağlık.
Ben, Öğretim Görevlisi ve yazarım. Size, son kitabımla ilgili bilgi aktarıyorum.
” Kader mi Seçimlerimiz mi BİLGE” Özden Aykaç
Ritim Sanat yayınları
Bu kitapta, kendinizi ve sorunlarınızın yanıtını bulacaksınız. 
Etkilendiklerimizle, verdiğimiz tepkilerle, önceliklerimiz ve seçimlerimizle yola devam ettiğimizi fark ettiğimizde bilinçaltımızdakileri de farkederek dönüştürmeye  çalışırız. Bu süreç, her birimizin farklı seviyelerden hayata katılımıyla gerçekleşir. Zamanın ve hayatın akışı içinde, değişen koşullarda, tüm insanlarla birlikte bu deneyimlerin içindeyiz. Yaşanan sonuç ve süreç hepimiz için benzer niteliklerde, çünkü hepimiz insanız…
Bu kitapta, farklı insanların, farkındalığa geçiş serüvenlerine tanık olacaksınız. Sevgilerimle. 20 Haziran 2021 Pazar-19.40)
Özden Aykac
ozdenaykac@gmail.com

Kerim Bey, merhaba;
Kanguru Yayınları olarak, yeni yazarlara kapımızı ilk günden bugüne açık tuttuk. Dosyalarını kitaplaştırmak isteyen yazarlar, yayınevimizle iletişime geçebilirler. (20 Haziran 2021 Pazar-16.23)
Aydın Şimşek
Kanguru Yayınları
0-554-2822861


KERİM ÖZBEKLER

GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: