Şanlıurfa Birecik Ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Birecik Bedeyesi ile birlikte “İstiklâl Marşı” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenliyorlar.

Yarışmanın detayları söyle,

İlkokullar, Ortaokullar ve Liseler Arası Resim,Şiir ve Kompozison Yarışması düzenlenecektir. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi  ‘Yarışma Şartnamesi’ içinde belirtilmiştir. 
 
 
SLOGAN:
 EN GÜZEL ŞİİR,EN GÖRKEMLİ MARŞ!
 
AMAÇ:
Evlerinde uzaktan eğitim alan  ve COVID-19 Pandemisi sebebiyle evlerinden çıkamayan çocukları üretmeye teşvik etmek. Öğrencilerin resim,şiir ve kompozisyona  karşı ilgilerini desteklemek; milli egemenlik duygusunun ve İstiklal Marşı’nın önemini belirtmek ve İstiklal Marşı’nın yazılışının yüzüncü yılında yüce milletimizin bağımsızlık aşkını, eşsiz mücadele azmini en coşkulu biçimde yansıtmak. Ezelden beri hür yaşamış ve ilelebet hür yaşayacak milletimizin “İstiklal Mücadelesi”nin gurur veren olgularını anlamalarını sağlamak. Kendilerini özgürce ifade edebilen bireyler olmalarına, görsel sanatlar ve şiir yazma becerilerini pekiştirmelerine katkıda bulunmak. Öğrencilerin vatanını, milletini ve bayrağını seven ve koruyan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak.
 
 YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ…
 AFİŞ İÇİN TIKLAYINIZ..

Kaynak:http://birecik.meb.gov.tr/www/istiklal-marsi-konulu-resim-siir-ve-kompozisyon-yarismasi/icerik/326

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

2 thoughts on ““İstiklal Marşı” Konulu Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması””

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: