VI. Uluslararası Kaşgarlı Mahmut Hikâye Yarışması Faaliyet Takvimi

Konu: Serbest
Eserlerin Son Teslim Tarihi: 15 Kasım 2020
Dereceye Girenlerin Açıklanması: 15 Aralık 2020
Uluslararası Ödül Töreni: Aralık 2020
Uluslararası Ödüller:
Birinciye: 25.000 TL
İkinciye: 20.000 TL
Üçüncüye: 15.000 TL
Mansiyon: 10.000 TL

Uluslararası ödül töreni online yapılacaktır.

Yarışma Şartnamesi:


1. Yarışmaya katılacak eserler kmahmut2020@gmail.com adresine e posta yolu ile teslim edilecektir.


2. Yarışmaya katılacak olan eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.


3. Hikâye konusu serbesttir.


4. En çok iki ayrı hikâye ile katılmanın mümkün olduğu yarışmada, gönderilecek hikâyelerin her birinin en az 1.000 (bin) en çok 10.000 (on bin) kelimeden oluşması gerekmektedir.


5. Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin üzerinde sadece rumuz bulunacaktır; rumuz dışında yarışmacının kimliğini belirten herhangi bir işaret bulunması halinde hikâye yarışma dışı bırakılacaktır.


6. Yarışmacı kimlik kopyası, açık adresi, biyografisi ve rumuzu ile birlikte 1 adet fotoğrafını ayrı dosya halinde gönderecektir.


7. Eserler, bilgisayarla 12 punto olarak yazılacaktır.


8. Yarışmaya katılan hikâye metinleri kesinlikle geri verilmeyecek ve metin sahibi bu konuda hiçbir hak iddia edemeyecektir.


9. Yarışmada ödül kazanan eserlerin yayın hakları Avrasya Yazarlar Birliği’ne ait olacaktır.

BAŞVURU VE YARIŞMA ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın