Loading

Sevgili okurlarım bildiğiniz üzere evimizde severek beslediğimiz dostlarımızdan bir tanesidir köpekler. Onların sahiplerine karşı adeta bağlılık yemini etmiş olduklarını görebilirsiniz. Bu durum sahibini mutlu ederken çevredekileri de ne yazık ki rahatsız etmesine neden olabiliyor kimi zamanlar!

Ben 12 veya 13 yaşıma kadar köyde yaşadım kapımızın önünde beslediğimiz davarlar ve ineklerin olması ve ayrıca köy yerinde hanenizi dışarıdan geleceğine inandığınız kötülüklerden korunmak amacıyla evlerde birden fazla köpek beslemek zorundasınız ne yazık ki. Çünkü köylü insanın köpeklerin havlamasıyla beraber tedirgin olması ve ona göre tedbir alıp köpeklerin neden havladığını öğrenmesi açısından önemli.

Bu nedenle köpekler köy yerinde önemli bir varlık sahipleri için. Onlar yalan yere havlayıp çevreye rahatsızlık vermezler, sadece tehlikeyi sezdiklerinde yani dağdaki kurttun sürünün içine dalarak zayiat verememesini sağlamak ve sürüyü korumaktır tek amaçları. Bu yüzden gönül rahatlığı ile kendilerine güvenebilir ve sürünün ya da evinizin emniyet sibobu olarak görebilirsiniz.

Bugün Filistinde ve İslam dünyasına karşı acımasızca ve sebepsizce bir saldırı var. Bir tarafta İsrail ve diğer tarafta Hamas! Arada ise hiçbir günahı olmayan ve şuursuzca saldırıya uğrayan ve katledilen binlerce veya milyonlarca sivil halk. İsrail insan katilliğine soyunmuş kudurmuş bir biçimde gözünü kan bürümüş bir biçimde yıllardır acımasızca sivil halka zarar vermesine rağmen Siyonist ve faşist batıya göre kendisini savunduğu söylenmekte ne yazık ki. Peki Hamas farklı mecralarda ülkesinin hakkını aramak yerine tıpkı İsrail gibi savunmasız insanları rehin alması ve eğlence düzenleyerek vakit geçirmek isteyen insanların üzerine roketli saldırıda bulunması terörist İsrail’den bir farkının olmadığını ortaya koymaktadır maalesef. 

İsrail’e arka çıkan batı adeta eğitime tabii tutulmuş köpeğin çevredeki komşularına zarar vermesi için eğitilmiş köpekler gibi adeta koruma çemberi oluşturmuş durumdalar. Köpekler sahibinin gözünün içine bakarlar saldırmak için. Sadece hakkını arayan komşu evini ve bahçesini korumak için çitle çevirmesine rağmen halla komşusunun tehditlerine ve tacizlerine maruz bırakılır ne yazık ki. Kendisini ve haklarını korumaya odaklı olan komşunun kendisini gerekli şekilde ifade edememiş olmamasından dolayı köpeğin ve onu kalkan olarak kullanan acımasızların elinde oyuncak olmuştur. 

Çünkü elinden tüm haklar alınmış savunma mekanizmasını üretkenliğin dışına çıkaran büyük güçler elini kolunu bağlamış bir vaziyette kötü niyetli ev sahibinin köpekliğine soyunmuşlardır.

Umarım en kısa sürede bu haksızlığa bir son vererek haklının ve doğrunun yanında olarak hakikatli davranırlar. Yeniden başlattıkları bu haçlı sefere bir an önce son verirler. İslam dünyasına da söylemek istediğim şey. Lütfen artık kafanızı kuma gömmekten vazgeçin ve gelişime, eğitime önem verin ve batının oyuncağı olmayın. İslamiyet terörden beslen bir din değildir; sadece yapmanız gereken bu durumu tüm dünyanın gözünün içine sokarak anlatmanız. Kulaklarının zarını patlatırcasına bağırın ve ses yükseltin.  

Reklamlar

By davutzol

İçimdeki yalnızlığım adlı kitabın yazarıyım burada sizlerle dostça paylaşımlarda bulunarak ortak noktada ve görüşte buluşmak için varım

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: