Loading

Ege’nin Efesi var, başka türlü yazılmaz

Serde efelik varsa, bağlasalar duramaz

Özgürlüğe düşkündür, eli kolu bağlanmaz

Çizme, cepken, fesiyle, Efeler tek tek oynar!

*****

Zeybek havası çalsın, efenin kanı kaynar

Cepkenler kartal olur, efem dönerek oynar

Oyun, halay her yerde, kol kola oynanır da,

Ege’nin şanındandır, Efeler tek tek oynar.

*****

Efeler diyarının, başında Aydın gelir.

Özgürlük kanında var, vatanı namus bilir

İstiklal savaşında, efeler kızanıyla,

Karanlıklar üstüne, bir güneş gibi doğar

*****

Efelerin içinde özgürlük bir cevherdir

Aydın ile efeler; ayrılmaz, beraberdir.

Efelik asaletten, güzellik soydan gelir

Sonradan olma değil, efeden efe doğar.

*****

Zalimin karşısında, garibin yanındadır

Yurduna göz dikenin, azılı düşmanıdır

Kanunlarına bağlı, milletin yanındadır

Bakan, Başbakan çıkmış, Aydın’ın Efesi var,

HÜSNÜ EKİZCELİ (ŞAİR) ANKARA

husnuekizceli@gmail.com

YouTube.HÜSNÜ EKİZCELİ

Twitter.HÜSNÜ EKİZCELİ

LinkedIn.HÜSNÜ EKİZCELİ

*****

HÜSNÜ EKİZCELİ KİMDİR ?

Hüsnü Ekizceli, 1960 yılında Çankırı İli Kızılırmak İlçesi Aşağı Ovacık Köyünde doğdu. İlk Okulu Köyünde, Ortaokulu Kızılırmak İlçesinde. Liseyi, Çankırı Ticaret Lisesinde. Yüksekokulu, Çankırı meslek Yüksek Okulu ve A.Ü. İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Askerlik hizmetini, 17 Mart 1980-17 Kasım 1981 yılları arasında İzmir Bornova Hacılarkırı U. Er Eğitim Alayı’nda yaptı. Doğduğu 1960 ihtilalinin ardından, ikinci İhtilali de 12 Eylül 1980’de askerdeyken yaşadı.

Evli ve bir kız, bir erkek iki çocuk babasıdır. Askerlik hizmetinin ardından girdiği Maliye Teşkilatında, Çankırı Vergi Dairesi Memurluğu+Kızılırmak Malmüdürlüğü+Denizli Gökpınar+Çınar ve Saraylar Vergi Dairesi Müdür Yardımcılığı+Kocaeli Alemdar Vergi Dairesi Müdür yardımcılığı+Isparta Davraz Vergi Dairesi Müdür yardımcılığı görevinin ardından 22 Nisan 2008’de emekliye ayrıldı.

Öğrenim hayatı boyunca aldığı en düşük not olan 4 puanı karnesinde görmesi yıldırmadı, adeta moral oldu. Sürekli olarak yazının ve müziğin içerisinde buldu kendini, uzun süre ara verdiği şiir tutkusuna yeniden kavuştu.

Son yıllarda Internet ortamının sunduğu imkânlarla, yazdıklarını sosyal medyada paylaşmaya başladı. “Köşe Yazıları” ile okuyucuyla buluştu, www.cansaati.org+www.cankiri.tv+www.elitgazete.com ve daha birçok internet sitelerinde. Kobi Turkey gibi dergi ve yerel gazetede yazıları yayımlandı, Türkiye’yi bir bütün olarak görüp, hemen her konuda yazılar kaleme alarak makaleler yazdı. Ankara Meclisi Haberleri Sitesi http://www.ankarameclisihaberleri.com/ sitesinde köşe yazıları yayımlandı, Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) üyesidir.

*************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: