Loading

Banyo Paspası

Banyo dekorasyonu ve kullanım için tercih edilen bir üründür.Banyo paspas takımı veya banyo halısı, banyo zemininde kaymayı önlemek, su emiciliği sağlamak ve banyo dekoruna renk katmak için kullanılan bir banyo tekstil ürünüdür. Banyo paspası pamuk, akrilik veya mikrofiber gibi ipliklerden üretilir.Çeşitleri olarak klozet takımı, ayak kurulama paspası ve banyo paspas seti bulunmaktadır.

Banyo Paspası  Modelleri

Banyo paspası, genellikle kaymaz halı olarak tercih ediliyor. Altında küçük zemine tutunan yapışkanları var. Desen modelleri olarak hayvan figürleri, doğaya çağrışım yapan figürler ve geometrik şekiller daha çok tercih edilmektedir.

Banyo Paspasında Farklı Renk Çeşitleri

Kişiler ya banyolarına uyumlu tonlarda açık renkte ya da tam tezat olarak koyu renkler tercih etmektedir. Burada esas alınan banyonun konseptidir.

Banyo Paspasının Özellikleri

Islandığında aşırı kaygan olan banyo zemininde ekstra kullanış ve emilim sağlayan bir özelliğe sahiptir. Duş aldıktan sonra üzerine güvenle basabileceğiniz kaymaz bir yüzey sağlar.

Banyo Halısı Seçerken Neye Dikkat Etmeliyiz?

  • Kaymaz bir özelliğe sahip olmalıdır.
  • Banyo paspası haftada bir yıkanmalıdır. Bu yüzden makinede yıkanabilen ve çabuk kuruyan bir yapıya sahip olmalıdır.
  • Hangi malzemeden üretildiği hem sağlık hemde kullanış açısından önemlidir.Sentetik malzemeden yapılan halılar uzun süre kullanılabilir.Yıpranmama özelliğine sahiptir. Suyu çekiş özelliğinin kuvvetli olmaması dezavantajıdır. Doğal elyaf, doğada bulunan bitkilerden elde edilerek üretilen alerjik rahatsızlığa sahip tüketicilerin tercihidir. Antialerjik ve sağlıklıdır. Bambu halı doğal elyafın en güzel örneğidir.Pamuk, su emici özelliğiyle tercih edilen halı ipliğidir.
  • Halının boyutu da önem arz etmektedir.Küçük bir halı almak banyoyu boş göstermektedir ama büyük bir halı almakta banyoyu dar gösterir. Bunlar  yerine set şeklinde işlevsel bir banyo paspas seti almak daha mantıklı bir seçim olacaktır.
  • Renk seçimi de önemlidir. Banyo konseptinize uygun renkte bir paspas tercih ediniz. Mümkünse açık renk bir paspas olsun. Açık renk hem alanı geniş hemde aydınlık gösterir.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: