Loading

Afyonkarahisarlı eğitimci ve yazar Yalçın Sevim’in öncülüğündeki öğrenciler, LGS başarılarıyla büyük gurur yaşadı.

Afyonkarahisarlı eğitimci ve yazar Yalçın Sevim, Ankara’da kurduğu Yalçın Sevim Akademisi ve Şekil Yayınları ile büyük bir başarı hikayesine imza atmaya devam ediyor. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olan Sevim, aynı zamanda profesyonel bir eğitim koçu olarak da görev yapmaktadır. Başarıya doymayan Sevim, öğrencileriyle birlikte LGS’de başarılarıyla dikkat çekiyor.

Yalçın Sevim Akademisi, “Başarının tek yıldızı sen olacaksın!” ilkesiyle hareket ederek LGS sonuçlarında öğrencilerini farklı lise türlerine yerleştirerek büyük bir başarıya imza attı. Sevim, öğrencilerine farklı alanlarda eğitim veren liselere yerleşmelerinde yardımcı olarak geniş bir yelpaze içerisinde başarısını gösterdi.

2023 LGS başarı tablosu şu şekildedir:

  • %0 – 0,01 diliminde 2 öğrenci
  • %1 – %6 diliminde 5 öğrenci
  • %7 – %10 diliminde 8 öğrenci
  • %11 – %18 diliminde 15 öğrenci

Bu yıl yapılan LGS’de Yalçın Sevim’in öğrencileri üzerinde gösterdiği büyük emek ve çaba dikkat çekti. Sevim, bu başarının altında emek ve sabır olduğunu belirterek, “Başarmak için pes etmeyen değerli öğrencilerimi tebrik eder, hayatlarının her anında başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

Eğitimci-Yazar Yalçın Sevim ve öğrencileri, LGS başarılarıyla geleceğe umutla bakıyor.

Reklamlar

By Yalçın Sevim

Yalçın Sevim, 1988 Afyonkarahisar doğumludur. 3 çocuklu işçi bir ailenin çocuğudur. İlkokulunu Kasımpaşa ilköğretim okulunda, ortaöğretimini ise Atatürk Lisesinde tamamlamıştır. Daha sonra yükseköğrenimini ise Afyon Kocatepe Üniversitesinde mimarlık üzerine okurken bazı nedenlerden dolayı okulu bırakıp, daha sonra Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü başlamış ve burayı bitirmiştir. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Döneminde “Afyon Kocatepe Üniversitesinde Pedagojik Formasyon Eğitimini” tamamlamıştır. Yazar, şiir yazmaya 2006 yılında amatörce bir hevesle başlamış, zaman içerisinde farklı türlerde (hikâye, deneme vb.) yazmaya başlamıştır. Şu anda deneme ve hikâye türünde eserler de kaleme almaktadır. Yazarın şu anda 2. baskı olarak çıkarmış olduğu “Bir Adın Olmalı” adlı deneme kitabı ve ilk baskısı olan “Sevimli Papatyam” adlı şiir kitabı bulunmaktadır. Basılmayı bekleyen birçok şiir ve deneme kitapları da vardır. Şiirlerinden ve denemelerinden birçoğu “Bizim Ece Dergisi 2014 Şairler Antolojisi, Uluslararası Cengiz Aytmatov Şiir Antolojisi, Dört Mevsim Şiir Antolojisi, Derdimiz Edebiyat Söz Ustaları Şiir Antolojisinde ve Kimsesizler Hikâye Antolojisinde” yer almıştır. 2009 yılından itibaren bir yayınevinde görev almış, pazarlama ve dağıtım sorumluluğu yapmıştır. Yazarımız 2014 Yılının başlangıcından bu yana Afyonkarahisar’da bir gazetede köşe yazarlığına başlamış olup ve gazetede yazdığı birçok denemeyi okuyucularıyla buluşturmaktadır. Sinada Edebiyat dergisinde “Editör”olarak görev yapmıştır. Ve TEK Akademi “Yazı İşleri Müdürlüğünü” sürdürdü. Bir dönem Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosunda görev alan yazarımızın, bunun dışında da www.antoloji.com’da şiirlerine yer verilmiş ve hâlen şiirleri orada yayınlanmaktadır.www.siirzamani.org sayfasında yayınlanan yazıları ve şiirleri “Günün Yazısı” olarak seçilmiştir. Kardelen Edebiyat, Bizim Ece Edebiyat, Güncel Sanat Kültür ve Edebiyat, Halk Edebiyatı, Maki Kültür Sanat Edebiyat, Yeni Dönem Sanat Edebiyat, Akpınar Kültür Sanat Edebiyat Dergilerinde ve internet sitelerinde yazıları, şiirleri yayımlandı, yayımlanmaya da devam etmektedir. Bekâr olan yazar, şu anda Ankara’da hem Editörlük hem Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni hem de kurmuş olduğu YALÇIN SEVİM AKADEMİ'nin Kurucusu olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yazarın Yayımlanmış Eserleri: Deneme : Bir Adın Olmalı (2. Baskı) Şiir : Sevimli Papatyam Ders Kitabı: Edebiyat Konu Anlatımı Antolojiler İçinde Yayımlanan Eserleri: * Kimsesizler Hikâye Antolojisi - Hikâye * Uluslararası Cengiz Aytmatov Şiir Antolojisi - Şiir * Bizim Ece 2014 Şairler Antolojisi - Şiir * Bizim Ece 2022 Şairler Antolojisi - Şiir * Dört Mevsim Şiir Antolojisi - Şiir * Aybüke'ye Şiirler Antolojisi - Şiir * Dil İşçileri Edebiyat Antolojisi - Şiir ve Deneme * Derdimiz Edebiyat Söz Ustaları Antolojisi - Şiir ve Deneme

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: