Loading

Atatürk Üniversitesi’nde Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olan genç yönetmen Devrim Aktürk, Erzurumlu Fatma Seher Erden’in, bilinen ismiyle Kara Fatma’nın hayatını belgeselleştirdi.

Diyarbakırlı olan ve Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olan genç yönetmen ve gazeteci Devrim Aktürk, Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı’nda bizzatihi Atatürk tarafından görevlendirilen Erzurumlu Fatma Seher Erden’in, bilinen adıyla Kara Fatma’nın hayatını belgeselleştirdi.

Aktürk vatani görevini yaptığı sırada belgeselin senaryosunu yazdığını, terhis olduktan hemen sonra da çekimlerine başladığı Kara Fatma’nın hayat belgeselini tamamlamanın mutluluğu içerisinde olduğunu söyledi.

Daha önce de yine Erzurumlu bir başka isim olan İbrahim Hakkı Hazretleri ile Nene Hatun’un hayat belgesellerini çektiğini söyleyen Aktürk, Erzurum’un değerlerine kıymet verilmesi gerektiğini belirtti.

BELGESELİN KADROSU

Yönetmen: Devrim AKTÜRK

Konuklar: Zekiye ÇOMAKLI, Ayşe Neslihan HATUNOĞLU, Mehmet DAĞISTANLI, Ömer Yaşar ÖZGÖDEK

Seslendirme: Mustafa ÖZDEMİR

Kurgu & Montaj: Devrim AKTÜRK

Işık: Davut TANAS

Teşekkürler: İnşirah Sahaf ve Kitapevi, Erzurum Sevdası Dergisi, Erzurum Evleri, Ömer Faruk KIZILKAYA, Perviz AHMEDOV, Zehra KARABULUT, Davut TANAS…

Belgesel linki 

Reklamlar

By 1a - Künye Haber

"ben de yazıyorum, diyenler yazdı; biz siziz..." Şiir, Öykü, Deneme, Tefrika... Edebiyat, Felsefe, Psikoloji... Ekonomi, Muhasebe, Maliye... Etkinlik, Duyuru, Haber... diğer yazılarınız http://kunyeonline.com web sitemizde yayılacaktır. Yayınlanan her gönderi facebook, twitter, tumblr ve linkedln hesaplarımızda yayınlanır. Yayınlanacak metni kunyeonline@gmail.com adresimize mail gönderebilir ya da üye olarak sizler yayınlayabilirsiniz. ÖNEMLİ KURAL: 1-Kişi hak ve hürriyetlerine saygılı dinî, siyasî ve her ne sebeple olursa olsun hakaret içermeyen her türlü yazı yayınlayabilirsiniz. 2-Yazmak, yayınlamak, abone olmak, okumak, yorum yapmak, beğeni ve kaynak belirtilerek paylaşmak, ÜCRETSİZDİR. HESAP OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ:https://kunyeonline.com/kayit-ol-register/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: