Loading

Viran bir şehirdeyim,Yıkılmış her yer,kurumuş nehirler,sert topraklar,bozulmuş yollar,yalnız bülbüller solan güller var,siluetin dikili karşımda, kıraç bir yüz,kendilerini salmış kollar adım atmaya mecali kalmayan bir beden,faydası yok ama yine de sorayım, nasılsın?

Uzun zaman oldu değil mi,konuşamadık soramadım seni,soramadın beni,dilin sabır dilemekle meşgul ve ellerin boynunun yolunda git gellerle bitap düşmüş, kalbine götüremiyorsun. Acıyor mu gözlerin bensizlik diken gibi batıyor mu gözlerine, kızarıklık görüyorum, nasıl ağlıyorsun,kendinle baş başa kaldığında neyi özlüyorsun,belirsiz bir gülümseme baharı getiriyor mu yüzüne arada sırada, yoksa hiç özlemiyor musun?

Günler geçmiyor ama yıllar oldu,biz birbirimize o kadar yabancıyız ki artık bir gün karşılarsak merhabalaşmadan birbirimizden geçip gideceğiz ardımıza bakmadan, bakarsak izleri görür müyüz acaba,belki de yeniden tanışırız, olabilir mi? Neticede nezaket satan insanlar içinde bu olması gereken,insan artık bir pazar yeri vitrinine rikkat,saygı ve duygusal sergiler koymuşlar biz eksik kalmayız öyle değil mi?

Merhaba ben Mehmet,sizin adınız ise Hasret olurdu, soyadınız belki vuslat,düşmanımız aslanlar olurdu,neyse geçelim bu faslı,hayat içinde hemen hemen her türlü yaşanmışlığın olduğu kocaman bir mozaik, ama bakıyorum bizim sahip olduğumuz mozaiğin renkli taraflarına siyah beyaz hakim,biz kararıyoruz hayatın içinde, bizi başkaları boyuyor başkaları yaşıyor, bu bize reva mıydı? Ne diyeceğimi bilmiyorum, edebiyat yapmıyorum, felsefeden uzağım, süslü cümleler kârım değil ben sadece seni özlüyorum,seni biliyorum,sen şimdi beni duyamayacak okumayacak ve anlayamayacaksın,belki de ben sevginin enayisiyim,sevilmek güzelde sevmek zor, gitmek kolaydı ama kalmak,olduğun yere mıhlanmak,zor çok zor, inşALLAH yaşarsın yaşadığım bu hissi,çünkü benden geri kalmanı istemiyorum. Tadında bırakalım sohbeti cevabı gelmeyecek bir mektubun taşıdığı yük ve yaşattığı yas geceleri devirebilir, ama ben bunu yıllardır yaşıyorum içimde nelerin devrildiğini var gel sen hesapla,kendine iyi bak,selametle…👋🌻

Üstadsız Şair

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: