Loading

Eskişehir Sanat Derneği şiirimizin büyük şairi Yunus Emre’mize etkinlik düzenleme ve bu büyük şairimizin onurunu taşımaları için 2004 yılında başlattğı ve geleneksel olarak her yıl sürdürdüğü  Yunus Emre Şiir Yarışması düzenlemektedir.

Yarışmaya Katılım Koşulları:

1)Yarışma; konusu serbest olan şiirler ve  Yunus Emre’yi yorumlayan,Yunus Emre için yazılmış şiirler diye 2 ayrı konuda yapılmaktadır.

2)Katılımcı isterse, sadece birine, isterse her ikisine de katılabilir.

3)Yarışmaya tek şiir ile katılabilineceği gibi 2 şiir ile de katılabilir.

4)Şiirler daha önce ödül almamış olması gerekiyor.

5)Şiirlerin uzunluğu 40 dizeyi geçmemelidir.

6)Şiirler bilgisay ile Times New Roman yazı karakterinde 12 punto, 1.15 satır aralığı olarak yazılmış olacak.

7)Yarışmaya katılanın kim olduğunu saklayan rumuz ile katılınacaktır. Rumuz şiirin üst sağ köşesine yazılacak. Ayrıca üzerine rumuz yazılmış küçük zarf içerisine konulacak kağıta adı, soyadı, rumuzu, telefonu, mail adresi  ve kısa özgeçmiş yazılacaktır.

8)Katılımcı her şiirinden 5’er (Beş) adet gönderecektir.

9)Yarışmanın ödülleri her iki kategori için birer adet Büyük ödül ve 5 adet Başarı Ödülüne Yunus Emre Heykeli ve Ödül Belgesi verilecek

10) Son katılım tarihi: 1Eylül 2023

11)Sonuçu açıklama 1 Ekim 2023 tarihinde Eskişehir Sanat Derneği’nin www.eskisehirsanatdernegi.org  sitesinde ve basın yolu yapılacaktır.

12) Ödül töreni: 6-7-8 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacak “15.Eskişehir Yunus Emre Şiir Buluşması” etkinlikleri programında 7 Ekim 2023 tarihinde yapılacaktır.

13)Ödül alan şiirler Eskişehir Sanat Derneği’nin  e-dergi olarak yayınlanan “Eskişehir Sanat” dergisinde yayınlanacaktır.

14)Telif ve Kullanma Hakkı ile ilgili Sözleşme, Eskişehir Sanat Derneği’nin  www.eskisehirsanatdernegi.org  sitesinde  “Duyurular” Bölününde bulunmaktadır.

15) Adres: Eskişehir Sanat Derneği İstiklal Mah. Şair Fuzuli Cad. No:28 /2 Odunpazarı-ESKİŞEHİR

16) Bilgi için: esk.sanatdernegi@gmail.com

Reklamlar

By 1a - Künye Haber

"ben de yazıyorum, diyenler yazdı; biz siziz..." Şiir, Öykü, Deneme, Tefrika... Edebiyat, Felsefe, Psikoloji... Ekonomi, Muhasebe, Maliye... Etkinlik, Duyuru, Haber... diğer yazılarınız http://kunyeonline.com web sitemizde yayılacaktır. Yayınlanan her gönderi facebook, twitter, tumblr ve linkedln hesaplarımızda yayınlanır. Yayınlanacak metni kunyeonline@gmail.com adresimize mail gönderebilir ya da üye olarak sizler yayınlayabilirsiniz. ÖNEMLİ KURAL: 1-Kişi hak ve hürriyetlerine saygılı dinî, siyasî ve her ne sebeple olursa olsun hakaret içermeyen her türlü yazı yayınlayabilirsiniz. 2-Yazmak, yayınlamak, abone olmak, okumak, yorum yapmak, beğeni ve kaynak belirtilerek paylaşmak, ÜCRETSİZDİR. HESAP OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ:https://kunyeonline.com/kayit-ol-register/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: