Loading

20 Nisan’da Koç burcunda bir Güneş tutulması meydana gelecek. Anın haritasına baktığım zaman Boğa burcu yükseliyor. Maddi ve manevi güvenlik isteği ve konfor alanımızda kalma niyeti yaşamımızda belirse de biraz sancılı ve kaotik bir tutulma olabilir. Özellikle bu tutulma yaşamımızda önemli bir döngünün kırılacağından, birçok durumun artık eskisi gibi olmayacağından ve kadersel yeni bir döngüye de başlayacağımıza işaret edebilir. Tutulma 29 derecede gerçekleşecek ve 29 derece astrolojide anaretik derecedir. Birazcık daha krizli çalışabileceğini gösterir. Tutulmanın 12. evde olması ise birazcık daha gizli, saklı bilgilerin konuların olabileceğini gösterebilir. Yeraltı örgütler, tarikatlar, hapishaneler, suçlulular gündeme gelebilir. Tutulmanın yöneticisinin Mars’ın Yengeç burcunda olması vatan, yurt toprakları açısından bir hayli önemli olaylar olacağını gösterebilir. Mars’ın da Chiron ile gergin açısı ise ülkede bazı iç karışıkların veya sorunların olabileceğini gösterebilir. Terör olayları, yangınlar, patlamalar veya askerler gündeme gelebilir. Dünya genelinde bir savaş enerjisi olabilir. Koç öncü ve başlatan bir burçtur. Yeni bir şeylerin doğumunu anlatır. 20 Nisan’da başlayacak olan yeni enerjiler, 2023-2025 yılına ait bir fragmanı izletecek bizlere. Pluto’nun ise Ay Düğümlerine stresli açısıyla bazı yıkıcı olaylar yaşayabilir ve onlarla dönüşmek zorunda kalabiliriz. Kontrol dışı olaylar olaylar. Bireysel olarak ise hayatlarımızda eski kalıpları yıkmak, bize zarar vermeyen her durumdan kurtulmak ve taze bir başlangıç yapmak isteyebiliriz. Niyetlerimizi belirleyip, şimdiden geleceğimizle ilgili planlar yapmalıyız. Hayata karşı yeni adımlar atarken, öfke sorunlarına karşı dikkatli olalım. Migren gibi baş ağrısı özellikle bu dönem kendini belli edebilir. Bu tutulma Hibrit bir tutulmadır (Dünya’nın bazı bölgelerde tam, bazı bölümlerde halkalı, bazı bölümlerde ise parçalı olarak gözlenen tutulmalardır) Bize hizmet etmeyen her durumu bırakma zamanıdır. Bu tutulmadaki olaylar, özellikle 13 Mayıs’tan sonra tekrar gündemimize gelebilir. Özellikle 16-20 Mayıs arası tutulma gündemimiz neyse o konularla yeniden ilgilenmek zorunda kalabailiriz. Temmuz’da Ay Düğümleri burç değiştireceği için bir buçuk yılda kadersel olaylar tetiklenecek.
KOÇ: Burcunuzdaki bu tutulmayla hayatınızda güçlü değişimler kapıdadır. Dış görünüş, evlenme, boşanma, statü gibi hayatınızın birçok alanında kadersel olaylar ve yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz.
BOĞA: Bilinçaltınızda kaygı, korku ve endişelendiriniz varsa onlardan özgürleşmeli ve daha olumlu düşünmelisiniz. Bu tutulmayla gizli saklı konular gün yüzüne çıkabilir. Biraz inzivaya çekilebilirsiniz. Dua, meditasyon, yoga gibi şifa teknikleriyle ilgilenmeniz bu dönem iyi olabilir.
İKİZLER: Gelecek planlarınız, planlarınız, hayallerinizle ilgili öenmli adımlar atabilir ve sosyal çevrenizi değiştirebilirsiniz. Sistem sizi destekliyor, kendinize güvenin.
YENGEÇ: İş, kariyer, statü bu dönem yaşamınızda kadersel olarak önemli olabilir. Kariyer hayatınızda görev veya meslek değişikliği olabileceği gibi bazı bitişler veya sonlanmalar da olabilir.
ASLAN: Yurtdışı, yüksek öğretim, yabancılar, farklı kültürler yaşamınızda gündeme gelebilir. Uzak bir seyahate çıkabilir, yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Ufkunuz genişleyebilir ve yeni bir vizyon geliştirebilirsiniz.
BAŞAK: Kredi, borç, nafaka ve miras gibi ortak kazançlar gündeminize gelebilir. Sizi dibe çeken negatif enerjilerden arının. Üreme organlarınızla ilgili rutin kontrolleri gözden geçirin. Bir ameliyat durumunuz olabilir, bu estetik için de geçerli olabilir.
TERAZİ: Evlilik, ortaklık ve partnerlik ile ilgili yaşamınızda kadersel olaylar yaşayabilirsiniz. Kimilerinde bir boşanma veya ayrılık durumu olabilirken, kimilerinde bir evlilik kararı alabilir. Bu ortaklık için de geçerlidir.
AKREP: İş konularınız yoğun olabilir. Günlük koşuşturmalardan sağlığınızı ihmal etmeyin. İş, görev değişikliği olabilir. Evcil hayvan edinebilirsiniz veya onların sorumluluğunu alabilirsiniz.
YAY: Aşk, hobiler, çocuklar ve yaratıcılık gündeminize gelebilir. Bu dönem çocuk sahibi olabilirsiniz, hamileyseniz de rutin kontrollere devam edin. Aşk hayatınızda yeni bir farkındalık olacak. Kimilerinin ilişkisi sonlanabilirken, kimileri için yeni bir ilişkinin başlangıcı olabilir.
OĞLAK: Ev, aile, yuva ve aile büyükleri gündeminizde olabilir. Bir taşınma, ev alma veya satma, ev içerisinde tadilat durumunuz olabilir. Bir yuva kurma durumunuz olabilir veya aile içerisinde bir ayrılık söz konusu olabilir.
KOVA: Kardeş, kuzen ve yakın çevreyle iletişim trafiğiniz yoğun olabilir. Önemli bir seyahata çıkabilir veya yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Ticari konular ve araç alma-satma durumları gündeme geleebilir.
BALIK: Maddi kazançlar, harcamalar ve yetenekleriniz gündeme gelebilir. Gelir-gider hesabı yapabilir ve yeni kazanç kapıları bulabilirsiniz. Gereksiz harcamalarınıza dikkat edin.

Reklamlar

By Duru Goru

Astrolog-Yazar-Yaşam Koçu. Instagram Durugoru6

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: