Loading

 

17 Mart 2023 Cuma günü yayınlanacak “TUZLU AŞK” isimli ‘tekli şarkısının gelirinin yarısını Murat Kaya, 1 yıl boyunca büyük felaketten etkilenen Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa, Osmaniye, Gaziantep, Diyarbakır, Mersin, Hatay, Adana, Adıyaman illerinde yaşayan kimsesiz, okul eğitimi ve psikolojik destek gibihtiyacı olan tüm çocuklar yararına kullanılması için UCIM derneğine bağışlıyor

 

Sanatçı, müzisyen, müzik öğretmeni Murat Kaya yaklaşık bir buçuk yıllık aranın ardından, üzerinde titizlikle çalıştığı’TUZLU AŞK’ isimli yeni teklisini, 17 Mart Cuma günü İrem Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlıyor.Şarkının sözü ve müziği Murat Kaya’ya, miks, mastering ve düzenlemesi sanatçının 2018’de piyasaya çıkardığı ‘’Dönüş’’ isimli albümünde yine birlikte çalıştığı, Yedi Karanfil enstrümantal serisi, Alpay, Mümin Sarıkaya, Kubat, Serkan Çağrı, Işın Karaca, Volkan Konak gibi önemli isimlerin de albümlerine düzenlemeleriyle katkı sağlayan müzisyen, aranjör Cihan Sezer tarafından gerçekleştirildi.

Uzun yıllardır sosyal içerikli konulardaki hassas yaklaşımları, aktif proje temelli müzik sanat çalışmaları ve üretimlerini kendisine has sanatçı duruşuyla birleştiren protest folk musictemsilcilerinden Murat Kaya, şarkılarında duygusal bütünlüğü sonsuzlukla eşitlerken, gerçeğin felsefik yaşama yansıyan derinliğini müziklerine her defasında incelikle taşımayı önemsiyor.

Murat Kaya, ‘Tuzlu Aşk’ tekli şarkısında yine kendi sesinin, kendi derinliğinin duygusal izinde olmayı önemsemiş görünüyor. Türkiye’nin protest karakterli bas bariton vokalleri arasında gösterilen Murat Kaya, 2003 yılında dünya düzeyinde Murat Kaya; Selda Bağcan’ın en çok satan ‘Anne Ben Geldim/Sivas’ın Yollarına’ adlı solo albümünde seslendirdiği ‘Ahmedim’ isimli eserin de söz, müzik, kayıtlarına imza attı.

‘Yaşarken her defasında kendi şarkılarımın duygusal yolculuğuna tanıklık ediyor olmak benim açımdan zorlu sınavlardan biri adeta. İçinizde sürekli tınlayan biçimde her keresinde yeni bir şarkı yazmak gücüyle nefes almak, bestelemek sürekliliği ile şarkılaşmak müzik üretmek kolay değil. Çok heyecanlı, merak içinde ve mutluyum. Tuzlu Aşk; Geçmişten bugüne gerçeğe ait duygusal yaşamını özleyen, güçlü sevgisinde duygularının izini arayan her insanın dinlediğinde kendisinden anlamlar,yansıyışlar bulacağı bir dünya seslenişi oldu benim için. Yurdumuz insanları sade örselenmemiş sevgi duygularınınözlemi içinde yaşamayı önemsiyor. O nedenle dileğim‘Tuzlu Aşk’ı dinleyen her insanın sevgi yaşamında güzellikle yerini alması.’ şeklinde duygularını belirten Murat Kaya’nın yeni teklisi ‘Tuzlu Aşk’ sanatçının müzik sanat kariyerinde beşinci solo çalışması.

 

 

Tuzlu Aşk 

Sana bana ağlamadım

Üzülmedim ki

Yerim yurdum darmadağın

Yastığım yok ki

 

Uyandım güne

Senin yüzünle

Dilimde eksilmeyen

Acı değilsin

 

Benim gönlüme

Tuzlu aşk mısın?

İçimden geçip giden

Su mu?

Yol musun?

 

 

Bir güneşin seyrindeyim

Yangınlar ne ki?

Yokluğunun dibi çeker

Nehirler ne ki?

 

Kendini yazdın

Kendi elinle

Öykümde dirilmeyen

Nefretim sensin

 

Benim gönlüme

Tuzlu aşk mısın?

İçimden gelip geçen

Su mu?

Yol musun?

Tuzlu Aşk – Künye

 

Söz – müzik : Murat KAYA

Düzenleme : Cihan SEZER

Drums : Gencay KIYMAZ

Percussion : Mehmet AKATAY

Tuşlu çalgılar & Bas guitar : Cihan SEZER

Gitarlar : Serhan YASDIMAN

Keman  :  Halil ÇEŞMECİOĞLU

Ud  & Cümbüş : Ali YILMAZ

Studıo : 101

Kayıt : Volkan CEBECİ & Ege SEMERCİOĞLU

Mix & Mastering : Cihan SEZER

Yapım & Digital dağıtım : İrem RECORDS

Productor : Murat KAYA

Yapımcı : Aykut GÜREL

Basın PR Danışmanı : Emre DUYMAZ

Teaser klip yönetmeni : Abdullah ÇETİN

Albüm danışmanı : İrem GÜREL

Albüm kapak tasarım : Alper AYDIN

Saç stil kuaför : Muhammed ALTUN

Kostüm stil danışmanı : Ayşe Hamzaoğlu KAYA

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: