Loading

Doğal davran. Bu doğallığın karşısında halini beğenmeyeni hayat sahnenden çıkar gitsin. Çok uğraştın olmuyor, bırak gitsin.

Olması gereken oysa sen uğraşmadan da gelir, bulur seni. Bazı insanlara yaptığın iyiliklerden dolayı pişmansın değil mi? Değerini bilmedikleri için kızgınsın. Ama pişman olup da kendini yorma, yıpratma. Çünkü gün gelir yaptığın iyilikler, muhakkak bir gün mucize olarak geri döner.

Hayatında çok değil az insan olsun. Ama hepsi “gerçek” olsun. Sen’siz, hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam eden birisi için, uykusuz kalmana değmez. Bunu unutma. Öyle biri olsun ki; Ağzından çıkan sözle, kalbinde hissettirdiği ve sana hissettirdiği bir olsun.

Hayat beklemek için kısa… Yanında olmayı beceremeyenin aklında olmasına gerek yok. Yaşanması gerektiği için yaşanır, daha fazlası yaşanmaması doğru olmadığı için biter bazı şeyler. Hayatında olması gerekenler yanındadır, olmaması gerekenler uzağında!

Artık düşünme…

Hiçbir zaman; geçmişte yaşadığın şeylerin bugününü ve seni üzen insanların yarınını değiştirmesine izin verme.

Reklamlar

By NİHAL SOY

1999 Kahramanmaraş/Elbistan doğumlu. İstanbul üniversitesi önlisans çocuk gelişim mezunu. Kayseri Erciyes üniversitesi İlahiyat fakültesi 4.sınıf öğrencisi..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: