Loading

İlk defa geçiyorum sanki bu sokaktan ,tanıdık bir yabancıyım , adını, adresini ezberlemeye çalışıyorum ,uzunca etrafı seyrediyorum.Sayısızca geçmişliğim vardır oysa sokağından ,hiç görmemiştim mesela yer yer silinmiş bu duvar yazılarını , şimdi fark ediyorum taşla çizilerek veya siprey boyayla yazılmış, veyahut kalpler içine alınmış isimler . Pembe renkli begonvillerin kahkülleri dökülmüş taş duvarlara , bazı duvar yazıtlarını saklasada sonbaharda ortaya çıkacaktı ne de olsa hiçbir şey gizli kalmıyordu ki şu hayatta…Tekdüze halinde kendime yol edindiğim ezberlediğim sokağında ,sende kayboluyordum . Nereye baksam hep sen resmediliyordun gözbebeklerime .Senin yaşadığın mahalleyi,senin gezdiğin sokakları çiziyorum benliğime, en ücra köşelerinde sokulmuş ürkek yüreğim seni görebilmenin heyecanıyla bekliyor ..Sadece sen varmışsın ,sen yaşıyormuşsun hissi kaplıyor içimi …Adımlarını duyuyorum ,nefesini hissediyorum ,gülüşlerin yayılıyor göğüme , sonra sesin geliyor kulaklarıma ,irkiliyorum, adımı telaffuz edince dilimde sürçü bir lisan oluşuyor uzun uzun susuyorum .dizlerimde can kalmadığıni hissediyorum. yeniden belirliyorum sanki yaşam cografyami bu sevdanın eteklerinden tutarak. Bu sevda dehlizinde boğulmamak için kaç kulaç atmam gerekecek . İnsanın en büyük zaafı sevmek mi yoksa ?

Aynı şehirde nefes almak ,aynı atmosferi paylaşmak varlığını derinden hissettiriyor bana gezdiğin ,dokunduğun her yer de izler bırakıyorsun, yüreğimde olduğu gibi …

Evinin önünden geçerken beni gördüğünü düşünerek başımı utanarak öne eğiyorum.Göz göze geliriz bakışlarımız çakışır korkusuyla adımlarımı hızlandırıyorum.Giz sevda da önemli mi ?

Ya da ulu orta haykırmak sevgini şehrin göbeğinde ….

İçine sığmayan bu duyguyu haykırmak ne olduğunu bilmeden ,anlamlandıramadığın içinde büyüyen bu tuhaf şey ,ayaklarını yerden kesiyor ,yüzünde anlamsızca birden beliren gülümsemeyi yaptığın her eylemi sonra fark ediyorsun.

İlk defa içinde bir hissiyatin varlığını yaşatmak , kalbin sadece bir baskasi için atıyor hissiyatı oluşması garip gelsede bunu yaşıyorsun ?

Tüm ruhunu benliğini pervasızca saran bu duyguya esir düşüyorsun .İlkler oluşuyor bende ,senle birlikte .İlk şiirim sensin mesela;dizelerindeki yankılanan canhıraş cümleler , ilk aşk sözcüğü ,fısıldadığım ruhuna ,ilk mektubum mesela yüreğine ilistirdiğim , derken ilkler senle çoğalıyor tekil yalnızlığımda sevgili.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d