Loading

İLERİKİ AYLARDA BABALAR GÜNÜNÜDE KUTLAYACAĞIZ. İNANIN BİR BABA OLARAK HANGİ AY OLDUĞUNU HATIRLIYORUM DERSEM SİZE YALAN SÖYLEMİŞ OLURUM.

ANNELERİN KUTSALLIĞINI ARTIK SİZ VARIN DÜŞÜNÜN. BİZ EVLATLARI OLARAK BİZİ KARNINDA TAŞIMAYA BAŞLADIĞI AN İTİBARİYLE KARNINA ATIĞIMIZ TEKMELERLE ACI VERMEMİZE RAĞMREN O İSE ANNELİK İÇGÜDÜSÜYLE BU TEKMEDEN MUTLULUK DUYARAK ADETA HAZ ALIR. DÜNYAYA GETİRDİĞİ EVLATLARI OLARAK VEFA DUYGUSU TAŞIMAMIZ GEREKİRKEN HER KONUŞTUĞUNDA, HER YEMEK YAPTIĞINDA VEYA ÇAMAŞIRIMIZI YIKADIĞINDA KENDİSİNİ YEREREK YERDEN YERE VURUP AŞAĞILARIZ. SANKİ BİZİ DOĞURAN, BİZE ÖNCE EVDE SONRADA SOKAKTA NASIL DAVRANIŞ SERGİLEMEMİZ GEREKTİĞİ KONUSUNDA BİZİ EĞİTEN O DEĞİLMİŞ GİBİ AZARLARIZ.

BİZ BU MUHTEREM ANNELERE EVLATLARI OLARAK KENDİLERİNE NE VERDİK NE SUNDUK ÖNCE BU YÖNÜMÜZÜ SORGULAMAMIZ GEREKLİ. SADECE ANNELER GÜNÜYLE SINIRLI KALAN SAYGI SEVGİYİ SINIRLAYARAK ONLARI DEĞERLİ KILDIĞIMIZ ANLAMINA GELMEZ. ŞAHSIM ADINA KONUŞMAM GEREKİRSE, HEP İÇİMDE BİR UKTEDİR RAHMETLİ ANNEM. HEP KENDİMİ SORGULARIM ANNEMİN YAPTIĞI ANNELİĞE KARŞIN BEN KENDİSİNE NASIL BİR EVLAT OLDUM DİYE. SONUÇ KOCA BİR SIFIR VE “HİÇ” ÇÜNKÜ BEN NE YAPARSAM YAPAYIM, HATTA SIRTIMDA MEKKE VE MEDİNEYİ ZİYARET ETMESİNİ SAĞLASAM YİNE CENNETİ ONUN AYAKLARININ ALTINDAN ALARAK CENNETE GİTME İMKANIM YOK. NE ZAMAN OLUR TAKİ ALLAH SENDEN RAZI OLSUN EVLADIM SEN BENİM YÜZÜMÜ HEP GÜLDÜRDÜN BU SAATTEN SONRADA ALLAHTA SENİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRSÜN DEDİĞİNİ DUYDUKTAN SONRA ANCAK O CENNETE SAHİP OLURUZ BENCE. BİZ BİR BARDAK SU İSTEDİĞİNDE ZEVLERİMİZDEN ÖDÜN VERMEZSEK BİLGİSAYAR VE TELEFONUN BAŞINDAN KALKMAYIP, DERTİN BİR OFFFF ÇEKEREK, ANNE SENDE NE ÇOK ŞEY İSTİYORSUN BKIKTIRDIN BENİ EVİ SENİN YÜZÜNDEN TERKEDECEĞİM DERSEK SİZ İSTEDİĞİNİZ KADAR ANNELER GÜNÜNDE HEDİYELERİN EN PAHALISINI EN FAZLA RAĞBET GÖREN MARKASINI ALIN HİÇBİR ANLAM İFADE ETMEYECEĞİ KESİN. HEDİYELERİ ALARAK BEN EVLATLIK GÖREVİMİ YAPTIM DEMEK YETERLİ DEĞİL. SADECE ANI KURTARMAK OLUR.

SİZİN BİZİM BENİM ANNEMİZE GÖSTERDİĞİMİZ DEĞER ASLINDA KENNDİMİZE VERDİĞİMİZ DEĞER.ÇÜNKÜ ÇOCUKLARIMIZDA BİZİ ÖRNEK ALACAKLAR. BU BABA İÇİNDE GEÇERLİ UNUTMAYIN DÜNYA SİLKİLASYON YAPIYOR DEVİR DAYİM YAPTIĞINDA NESİLLER YENİLENİYOR.

Reklamlar

By davutzol

İçimdeki yalnızlığım adlı kitabın yazarıyım burada sizlerle dostça paylaşımlarda bulunarak ortak noktada ve görüşte buluşmak için varım

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: