Loading

Devrim AKTÜRK

Diyarbakırlı yazar ve şair Devran Sinanoğlu kütüphane haftası ile ilgili mesaj yayınladı.

Diyarbakırlı yazar ve şair Devran Sinanoğlu kütüphane haftası ile ilgili mesaj yayınlarken, velilere de çocuklarına telefon yerine kitap vermeleri gerektiğini söyledi. Çocukların oyun ve büyüklerin sosyal medyada vakit harcadıkları kadar kendi aile bireyleri, dostları ile bu kadar vakit harcamadıklarını belirten yazar Sinanoğlu sözlerine şöyle devam etti, “Gün geçtikçe telefon hastalığı ve sosyal medya bağımlılığı yediden, yetmişe artmaktadır. Birçok kişide bu hastalık ileri safa da görülebilmektedir. Bu da beraberinde ciddi sorunları doğururken, toplumda kapanmayan yaralara neden oluyor. Çocuklarımız ağladığında onları susturmak için lütfen cep telefonu vermeyelim. Onları oyun oynamaya teşvik etmeyin. Unutmayın ki çocuk beyni gelişim aşamasındadır. Siz onlara cep telefonu vererek, oyun oynamasına ve o anda susmasına tek seyirci kalmıyorsunuz. Aynı zamanda çocuğunuzun telefon ve oyunlarla beyinlerinin yıkanmasına da seyirci kalıyorsunuz. Farkında olmadan çocuğunuzu teknoloji ile yavaş yavaş zehirliyorsunuz. Bu zehir zamanla onların bir çok organını işlevsiz hale getiriyor.”

“30 KİŞİLİK SINIFTA 28 ÖĞRENCİNİN GÖZÜNDE PROBLEM OLDUĞU TESPİT EDİLDİ”

“Geçen aylarda Diyarbakır’da bir ilkokulda yapılan göz taramasında 30 kişilik bir sınıfta 28 öğrencinin gözünde problem olduğu tespit edildi. Bunun temel neden ise çocukların kullandıkları cep telefonlarıdır. Çocuklarınız sizden telefon istediğin de onlara telefon yerine, kitap verin okumayı aşılatın. Kitap okumak çocuklara ilaçtır hem gözlerine hem de gelişmekte olan zihinlerine iyi gelir. Büyükler olarak bizlerde okumalıyız. Bizler okurken, çocuklarımızı da okumaya teşvik etmeliyiz.”

“KİTAP OKUMAK VE OKUTMAK DİLEĞİYLE”

“Sosyal medyadan çok kitapla vakit geçirmemiz iletişim kanallarımızı açık tutar, güçlü kılar. Kendimizle, ailemizle ve dostlarımızla kaliteli zaman geçirmemize katkısı olur. Kitap okumak ve okutmak dileğiyle tüm kitapseverlerin kütüphane haftalarını kutluyorum.” dedi.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: