Loading

      Allah insanı çift yaratmış olup, yalnızlık kendisine mahsustur. Dolaysıyla yaşam kalabalıkta güzeldir. Anne – babanın, çoluk çocuğuyla aynı veya yakın mekânlarda bulunması bazen kısa vadede olumsuzluk gibi algılansa da, belki de uzun süreçte en iyi depresyon ilacıdır. Aile büyüklerinin manevi şemsiye altında bulunmak bilemediğimiz birçok belaların define vesile olabilir. Bunun örneklerini zaman zaman çevremizde görürüz.

   Birbirlerini çok seven eşlere   ‘’Kıyamet ne zaman kopar?’’ diye soracak olursanız, alacağınız cevap kesinlikle ‘’hayat arkadaşımı kaybettiğim zaman’’ olacaktır.

 Hanım erkeğinin gençlikte hayat arkadaşı, orta yaşlarda can dostu, yaşlılıkta ise acil doktorudur. Doktoru olmayan hasta tedavi olamayıp nasıl ıstırap çekerse, tam lazım olacağı dönemlerde hayat arkadaşlarını kaybeden ve tek başına yaşama tutunmaya çalışan, abilerimiz, amcalarımız, teyzelerimiz de aynı sıkıntıları çeker.

Çok sevdiği hayat arkadaşını, genç yaşta kaybeden bir öğretmen arkadaşın lisanı ve ilhamı ile kaleme almaya çalıştığım şiirimi sizlerle paylaşmak istiyorum.  Ümit ederim bu ıstırabı çekenlerin ahvallerine hemhal olur. Rabbim sabrı cemil versin.

  *

Can bedende olsa idi

Bir tek nefesin kalsa idi

Gözlerin halimi sorsa idi

Biliyor musun, bir tanem?

 

Tam rahata erdik derken

Ayrılık geliverdi erkenden

Dünyam yıkıldı sen giderken

Biliyor musun, bir tanem?

 

Kaç yıl oldu saymıyorum

Hep ilk günümü yaşıyorum

Boş cesedimi taşıyorum

Biliyor musun, bir tanem?

 

Gönlümü hep ferah tuttun

Beni çocuklar gibi avuttun

Bana her zaman umuttun

Biliyor musun, bir tanem?

 

Genç yaşta gidişin yıktı

Yoldaşın hayattan bıktı

İstediği sade bir kuru tıkırtı

Biliyor musun, bir tanem?

 

Kalabalıklar içinde yalnızım

Zirve yaptı gönlümdeki sızın

Keşke gitmeseydin, ansızın

Biliyor musun, bir tanem?

 

Kapı zilim çalmaz oldu

Hal hatır sorulmaz oldu

Akrabalar bile kayboldu

Biliyor musun, bir tanem?

 

Bakıyorum melek yüzüne

Uyku girmez oldu gözüme

Kurban olurum, son sözüne

Biliyor musun, bir tanem?

 

Her gece rüyalarıma gel

Eskisi gibi yine elini ver

Sabah olunca basar keder

Biliyor musun, bir tanem?

 

Yer O’nun, gök O’nun

Sual olmaz ki, hak O’nun

Emanet ol, kurban olduğum

Biliyor musun, bir tanem?

 

Diyorsun ki,

Şairim, yeter artık sukut eyle

Ağıt yazmakla gelemem geriye

Sakın ola, isyan da etme kadere

Biliyor musun, bir tanem?

 

 

Reklamlar

By MAHİR ODABAŞI

1966 yılında Çorum ili Osmancık ilçesi Seki Köyünde doğdu. İlkokula köyünde başlayıp daha sonra Ankara Çankaya Mithatpaşa İlkokulundan 1977 yılında mezun oldu. 1985 yılında Kargı ilçesinde memuriyete başlayıp sırayla Osmancık ve Mecitözü ilçelerinde 2001 yılına kadar görev yaptı. 1990 yılında İşletme Fakültesini bitirdi. 1991 1992 yılında Ankara Mamak Muhabere Okulunda kısa dönem olarak vatani görevini yaptı. 1990 - 2000 yılları arası çeşitli ilköğretim ve liselerde dışardan İngilizce ve İlk Yardım derslerine girdi. 2001 yılında açılan Sivil Savunma Uzmanlığı sınavını kazanarak Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başladı. 2019 yılında, ikinci üniversite olarak Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Okulunu bitirdi ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı belgesini aldı. Halen İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Sivil Savunma Uzmanı olarak görev yapmakta olup, evli ve 2 İlköğretim Matematik Öğretmeni babasıdır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: