Haber: Devrim AKTÜRK

Erzurum’da eğitim amaçlı gelen öğrencilere maddi ve manevi destek olan Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği (ERULDER) bu yılki çalışmalarına hızlı başladı.

Erzurum’da okuyan uluslararası öğrencilere maddi manevi destek olmaya devam eden Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği (ERULDER) bu yılki çalışmalarına hızlı başladı. Kurulduğu 2014 yılından beri Erzurum’da okuyan misafir öğrencilere desteğini esirgemeyen ERULDER, bu yılki çalışmalarına İbrahim Erkal Dadaş Kültür Sanat Merkezinde yaptığı toplantıyla başladı.

Türkiye’de 200 binin üzerinde uluslararası öğrenci olduğunu vurgulayan Ertan Aksakal, Erzurum’da ise 6 bin civarında misafir öğrencinin eğitim aldığını kaydetti. Salgın döneminde faaliyetlerine ara vermeyen ERULDER, birçok etkinlikle misafir öğrencileri yalnız bırakmadı. 

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE BURS İMKANI SAĞLANACAK 

Bu sene yapılacak faaliyetler konusunda bilgi veren Aksakal, hafta içi ve hafta sonu etkinliklerle yabancı öğrencileri yalnız bırakmayacaklarını söyledi. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi uluslararası öğrencilere burs imkanının sağlanacağını belirten Aksakal, 75 ya da 80 öğrenciye eğitim yardımında bulunacaklarını anlattı.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: