Diyarbakır Yazarlar ve Şairler Derneği olan DİYŞAD yaptığı etkinliklerle göz doldururken, 8. senesini kutladı.

Diyarbakır’da yazar ve şairlerin kurmuş olduğu dernek olan Diyarbakır Yazarlar ve Şairler Derneği DİYŞAD, düzenlediği halka açık ücretsiz etkinliklerle,  edebiyata dair yaptıkları faaliyetlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten İhsan İpek Cankurt kentin edebi yönüne dikkat çekerek, “Kıraathane kürsülerinde bir şiir dinletisi isteğiyle başlayan ve düzenlenen her etkinlikle büyüyen bir hikâye. Sonrası çetin bir yol. Oldukça zorlu ve engebeli. Amma velakin; yılmayan bir azim ile büyüyen edebiyat sevgisi, güç veren bir Diyarbakır sevdası. Ardarda düzenlenen şiir ve müzik dinletilerinden sonra doğan bir oluşum ve 14 Ekim 2014 tarihinde heyecanla kurulan bir dernek ve bugün kuruluşunun 8. Yıldönümü olan DİYŞAD hikayesi.

Sırtını kimseye dayamadan, hiçbir siyasi yapının arka bahçesi olmadan, hiçbir kamu kurum ve kuruluşun desteğine sırt yaslamadan, hiç kimseye ayni ve nakdi yardım dilenmeden, yönetici ve üye aidatı dışında bir geliri olmadan, hiç kimseyi dini, dili, ırkı, inancı, cinsiyeti ve yaşı ile ayırt etmeden, gönlünde Diyarbakır sevdası amacında edebiyat olan herkese kucak açan ve halka açık, ücretsiz düzenlediği birbirinden başarılı etkinliklerle, edebi faaliyetlerle adından söz ettiren DİYŞAD, Diyarbakır Yazarlar ve Şairler Derneği.” dedi.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: