2021 Yılı Güncel Grafik Tasarım Trendleri

2021 Tasarım Trendleri – 2020’de yaşadığımız çalkantılı olayları ve hayatımızın bıraktığı etkileri kimse tahmin edemezdi. Bu değişikliklerden en büyüğü, daha sanal bir dünyaya doğru hızlı ve biraz da zorla ilerlememiz olabilir. 2021’de ön plana çıkan tasarım trendlerini hep beraber inceleyelim!,

3D TASARIM

2021 grafik tasarım trendlerinin başını görsel ve videolarında daha fazla 3D tasarımlar çekiyor.
2021’de3D tasarımlar ile web sitenizin ziyaretçi ivmesini arttırabilirsiniz.

EMOJİ TASARIMI

Emojilerin giderek daha yaratıcı olacağı ve yaratıcı kullanım alanlarının artacağı yönünde. Yeni emojiler yaratabilir ve bu emojileri tasarımlarınıza nasıl dahil edebileceğiniz üzerine fikir yürütmeye başlayabilirsiniz.

DOĞADAN İLHAM ALAN TASARIM

Pandemi döneminde evlerde geçirdiğimiz vakitler doğaya ne kadar bağlı olduğumuzu bir kez daha anladık. Geçirdiğimiz bu aylar doğa esintili tasarımları bu yıl oldukça göreceğiz. 2021 grafik tasarım trendleri 2021 yılında da doğadan ilham alan tasarımlar popülerliğini arttırıcak.

Altın Tasarım

Altın, gümüş tonları yapıları hem minimalist hem de gösterişli tasarımlarla eşsiz uyum sağlıyor. Bu güzel etki 2021 yılında hayatımızdaki yerini daha da arttıracak. Bu yıl anlatmak istediklerimiz tasarımlar parlayacak gibi duruyor.

TİPOGRAFİ TASARIMI

Metinler ve harflerde hizalama takıntınız varsa bunu şimdiden aşmaya çalışınız. Çünkü 2021 grafik tasarım trendlerinde hizalama kuralı esneklik gösterebilir, harfler ve kelimelerin sırası karışabilir. Ancak bu karışıklık göz yormayacak ve bu tasarımlarda seçilen renkler ile tamamlayacak.

DÜZ SİMGELER VE RENKLER

grafik tasarım trendlerinde en çok dikkat çeken noktalardan biri renkler! Dikkat çekmek isteyen markaların klasik siyah beyaz efektleri tercih ettikleri bir yıl olabilir! Siyah beyaz çok romantik geldiyse ana iki renk üzerinden ilerleyen tasarımlar göze çarpabilir. Klasik siyah beyaz efekti, yumuşak, şık ve aslında oldukça iddialı!

GRAFİK TASARIMDA VİNTAGE EFEKTLER

Eski tarz efektler, renkler ve stilizasyon, 2021’de tasarımları büyük ölçüde yer verilecek. Nostalji duygusu uyandıran ikonları ve fotoğrafları tasarımlara dahil etmek bizce harika bir fikir.

sanat kılavuzu

Reklamlar

By Tuğba Korucu

Grafik Tasarımcısı Her şey düşlemekle başladı. 👩‍🎨 👩‍💻 tgbninkalemi@gmail.com 💌 🔵 i̇llüstrasyon - 🔴 tasarım - ⚫ fotoğraf

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: