Semih küçük çapta esnaf bir baba ile eşine yardım eden bir annenin tek çocuğudur. Küçük yaşlarından beri Muhteşem isimli bir film oyuncusunun çok büyük hayranıdır.O kadar ki; çoğu zaman rüyalarında bile onu görmektedir.Hayatındaki en büyük arzusu da Muhteşem bey ile tanışmak ve arkadaş olmaktır.

Ancak ailesi ile beraber yaşadıkları yerleşim yeri Muhteşem Beyin yaşadığı yerden çok uzaktadır. Semih defalarca anne ve babasına Muhteşem Bey ile görüşebilmek için onun yanına gitmek istediğini söyler ve her seferinde hayır cevabı alır. Çünkü annesi ve babasının işlettikleri dükkan zar zor ayakta durmaktadır ve hiç tatil bile yapmadan çalışmak zorundadırlar. Semih de bu durumdan dolayı üzüntü duymaktadır.

Bir gün babası Semih’in 17. doğum gününde ona hediye olarak; Semih’in gitmek istediği yere gidebilmesi için gizli olarak bir miktar para biriktirdiğini ve eğer isterse bu para ile annesi ile beraber birkaç günlüğüne gitmek istediği yere gidebileceğini söyler.

Semih bu hediyeye çok sevinir.Babasına sarılıp teşekkür eder ve annesi ile beraber hazırlanıp yola çıkarlar ve Muhteşem Beyin yaşadığı yere giderler.Semih yıllardır yakından görmek ve tanımak istediği hayallerinin kahramanına kavuşacağı için çok heyecanlıdır.Annesi ile beraber önce bir otele yerleşirler.

Annesi Muhteşem Beyin oturduğu evin adresini öğrenir.Semih ile beraber Muhteşem Beyi ziyarete giderler.Ancak o gün Muhteşem Bey çok sayıda insanla görüşmüş ve son derece yorulmuştur.Bunun için Semih ve annesi ile görüşmeyi reddeder.Bunun üzerine Semih ve annesi üzgün bir şekilde geri döner.
Semih bir gün sonra annesinden izin alıp yalnız başına Muhteşem Beyin evine gider.Muhteşem Bey tam arabasına bineceği sırada onu görür ve yanına gider.Onunla tanışır ve kendisinden söz eder.Muhteşem Bey Semihi sever ve beraber Muhteşem Beyin iş yerine giderler.Ondan sonra da Muhteşem Beyin zaman geçirdiği tüm mekanlara giderler ve Semih Muhteşem Beyin muhatap olduğu insanları ve tüm yaşantısını görür.Muhteşem Bey gerçekte zevke,eğlenceye düşkün, içkili ve diğer zararlı mekanlarda zaman geçiren,kötü huylu arkadaşları olan, zararlı alışkanlıkları olan bir insandır.

Semih Muhteşem Beyin gerçek yaşantısını öğrendikten sonra onun kendi hayallerinde yaşattığı kahramandan çok uzak olduğunu, oynadığı filmlerinde canlandırdığı o insanlara örnek karakterlere hiç benzemediğini anlar.Muhteşem Beyi karşısına alır ve yaşantısının yanlış olduğunu,onu yanlış tanıdığını anlatır ve gerçek yaşantısını değiştirmesi gerektiğini,halktan biri gibi,mütevazi bir hayat yaşaması gerektiğini ,kötü huylu arkadaşlarını ,içkiyi ve diğer zararlı alışkanlıkları bırakması gerektiğini,zararlı yerlerden uzak durması gerektiğini anlatır.
Semih olanları annesine de anlatır ve annesi ile beraber memleketlerine dönerler.

Muhteşem Bey Semihin kendisine söylediklerini uzun uzun düşünür ve Semihi haklı bulur.Tüm yaşantısını değiştirmeye karar verir.Tüm zararlı alışkanlıklarını terkeder. insanlara örnek bir yaşam sürmeye başlar.Zorda kalan insanlara,fakir fukaraya yardım eden,cömert bir insan olur.
Muhteşem Bey bir gün Semih ve ailesinin memleketine gider.Semihin annesi ve babası ile tanışır.Onlara durumunu anlatır.Semihin küçükken kurduğu hayalindeki gibi Semih ile çok yakın arkadaş olurlar.Semih Muhteşem Beyin iş hayatındaki yardımcısı olur.

ABDULLAH CENGİZ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: