woman coding on computer

Meslek liselerinde, yüksekokullarda, fakültelerde ve diğer eğitim-öğretim yapılan kuruluşlarda eğitim ve öğrenim gören öğrenciler buralarda aynı zamanda zorunlu olarak staj görmektedirler.Bu öğrenciler staj görerek okullarında teorik olarak öğrendikleri bilgileri iş yerlerinde uygulamalı olarak (bizzat çalışarak,uygulayarak) öğrenme imkanı bulmaktadırlar.

Bu öğrenciler staj gördükleri iş yerlerinde bu işyerlerinde çalışan diğer personel ile aynı işi yapmaktadırlar.Ancak mevzuat gereği bu öğrencilerin SSK. primleri ilgili iş yerleri ve devlet tarafından ödenmemektedir.
Devletimize ek gelir kazandırmak, geçmişte ve günümüzde çeşitli eğitim-öğretim kurumlarında okurken okudukları alan ile ilgili iş yerlerinde staj görmüş tüm söz konusu öğrencilere yeni sosyal hak kazandırmak amacıyla yapılacak yasa veya yönetmelik değişikliğiyle; bu öğrencilerin ilk staj gördükleri tarihler SSK. başlangıç tarihi olarak kabul edilsin. Sonra öğrenciler aradaki boşlukları S.G.K. Müdürlüklerine giderek toplattırsın, hesaplattırsın ve gelirlerine göre aylık taksitler halinde S.G.K.’ya ödesin.

Günümüzde geçmişte ve günümüzde çeşitli eğitim-öğretim kurumlarında okurken okudukları alan ile ilgili iş yerlerinde staj görmüş milyonlarca yeni ve eski öğrenci var.Bu anlattığım yapılırsa milyonlarca yeni ve eski öğrenci S.G.K.’ya para yatırır ve bu yolla devletimiz milyonlarca TL. ek gelir elde etmiş olur.
Abdullah CENGİZ
BOYABAT/SİNOP
http://www.acfanku.tr.gg

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: