Özellikle özel sektör çalışanlarının hak ve sorumlukları ile ilgili bilinmesi gerekenler 4857 Sayılı İş kanunda belirtilmiştir.

İşveren ve işci hakları özellikle pandemi döneminde çokça konu olan neydi, diye sorulan fakat vefa duygusu üzerine kurulan İşçi-İşveren ilişkisi bu dönemde bazı patron şirketlerinde suistimal ediliyor. Temelde İş kanunu bilinirse en azından çalışanların kendi hakları konusunda savunma durumları olabilir.

Web sitemizi takip edenlerin çoğu okuyucu sosyal medya üzerinde hikaye takibi yaparken kendi hayatları ile ilgili bir kaç bir şey öğrenmiş olurlar. Tabi aşağıya pdf formatını ekleyeceğimiz kanunu okuma zahmetinde bulurlarsa…

Günceline http://www.mevzuat.gov.tr web sitesinden ulaşabilmesiniz.

Çalışma saatlerinde hukuki talepleri şirketlerin hiç ilginilmeyen bir konusu gibi olsa da en az bir avukat veya hukuk bürosundan danışmanlık olarak yardım alıyorlar. İşçilerin hakları ise kendi kulaktan dolma bilgilerden oluşuyor. Bundan dolayıdır ki 4857 Sayılı İş Kanunu okumakta fayda vardır.

Reklamlar

By Hasan Akbal

Şair, Yazar, Editör, Fotoğrafçı... Çorum İskilip doğumlu. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü Mezunu. Yine aynı Üniversitenin Maliye Anabilim Dalında ve İstanbul Üniversitesi Maliye Anabilim Dalında Yüksek lisans yapıyor. Şiir ve denemeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bülteni, Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsün Sesi Gazetesi, Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi, Çorum Yayla Haber, Aşkın E Hali Dergisi, Gökyüzü Dergisi, Çorum Bidergi, Halk Edebiyatı Dergisi, www.kunyeonline.com, kunyeedebiyat.blogspot.com ve kendi bloğu olan (hasanakbalnet.blogspot.com) ile bir çok internet sitesinde yayımlandı. Künye Edebiyat E Dergi’yi kurdu. Genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. İstanbul’da yaşayan yazar edebiyatla ilgili söyleşilere ve yazı çalışmalarına katılıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: