Cin Ali Seti🍃

Cin Ali, Anadolu köylerinde mesleğine aşık ilkokul öğretmeni Rasim Kaygusuz  tarafından 1968 yılında yaratılmış bir kahramandı. Çocuklar kolay çizebilsin diye çöp adam şeklinde tasarlandı. Cin Ali kitaplarının çizimlerini Selçuk Seğmen yaptı.

Cin Ali, Köy Enstitüsünün ürünü olup belli bir neslin okuma yazma öğrenmesine vesile olmuştur. Cin Ali ile büyüyen bu nesil: yardımsever, saygılı, fedakar, samimi ve en önemlisi mutluydu. Ne dersiniz, şimdi tam da Cin Ali zamanı değil mi?

Reklamlar

By Hüseyin Özübek.0150

18 Ağustos 1990'da Adana’nın Feke ilçesinin Gürümze köyünde doğdu. İlk-ortaokulu Gürümze İlköğretim okulunda tamamladı. Liseyi Feke Lisesinde okudu. 2008'de Fırat Üniversitesine Türkçe Öğretmenliğini okumak için gitti.2012'de Mardin Dargeçit'e atandı. Dört yıl burada çalıştıktan sonra Adana’nın Saimbeyli ilçesine bağlı Çeralan köyüne tayini çıktı.Çocuk edebiyatına çok önem veren bir yazar olarak sekiz yıllık öğretmenlik deneyimiyle öğrencilerin hangi tarzda kitapları seveceğini gözlemledi ve Özgürlük Bulut’unu yazdı. Evli ve bir kız babasıdır.

One thought on “Cin Ali”
  1. Teşekkürler.
    Bu konuda daha derinlemesine yazılarınız varsa okumak isterim.

Bir Cevap Yazın