Loading

Sanki göz kapaklarımın ardında bir filim gözümü kapattığım an başlıyorum seyretmeye bir saniyede gördüklerim ürpertici bir duygu ile yeniden açıyorum gözlerimi sonrasında gecenin ilerlemiş saati sabaha yakın vaktinde kendiliğinden bir daha kapanıyor.Direnmek istiyordum çünkü eskisi gibi uçamıyordum rüyalarımda o apartmanlar , tepeler , sokak lambaları aşıp tüm şehri özgürce dolaşan eşsiz bir duyguydu , ardından ihtiyacım olan uyku ile uyuyup uyuyamamak arasında dalıcam telefonumun alarmı çalana dek…

Çağatay KILIÇ 18.12.2020 saat 04:00

Reklamlar
7 thoughts on “Fragman-ı Rüya”
 1. Harika bi fotoğraf. Umarım duygularınızı daha vurucu cümleler kullanarak bizlere yansıtırsınız. Kaleminize ve duygularınıza sağlık..

  1. @cagatay.navy instagram adresim dönüş sağlar mısınız bi konu hakkında bilgi alacağım.(teşekkür ederim düşünceleriniz için )

 2. Yazının verdiği mesajı tam anlamadıysam da anladığım kadarıyla çocukluk günlerinde rüyalarınızda görmüş olduğunuz uçmalara duymuş olduğunuz özlemli günleri ve sizi rahatsız eden uykusuzluk problemini tam olarak aşmak ve düşüncenizde sizi kemiren şeylerden uzaklaşmayı arzu ediyorsunuz sanıyorum Cagatay Bey. Doğru mu anlamışım bilmiyorum ama siz bence çok duygusal bir kişiliğe ve melankolik bir yapıya sahipsiniz. Bu paragraf retorig olarak sizin gibi his ve duygu yüklü bir yazara göre hafif kalmış. Hatta anlatımızın biraz zayıf ve yazı da çok büyük bir anlatım bozukluğu var… Bazen Cemil Meriç’in dediği gibi “zekayı kibarlaştırmak ve kelime dağarcığını zenginleştirmek için farklı eserler okumalı” ögüdünü hatırlamalıyız.
  Kaleminiz hiç susmasın.

  Selamlarımla..

  1. Beğeni almak gibi eleştiri almakta tabikide çok çok önemli yazımı yayınlamadan bi kaç gün önceydi aslında yaşadığım duygumu aktarmak istedim. Pek tercih ettiğim bir yazı usulu değil ondan basit kaçmış olabilir.Rüya pek gören biri değilim görürsemde zıplayarak uçtuğumu uyandığımdada huzurlu olduğuma şahit oldum 😬 kısacası yayınlamadan önce çokta şahit olmadığım bir yarı uykulu yarı uykusuz bir anımı aktarmak istedim. Size çok teşekkür ediyorum söyledikleriniz çok değerli 😊

   1. Cansın 🙂 Fikirlerin çarpışması lazım ki ortaya güzel birşey çıksın aslında tüm niyetim bu. Sakın bu kardeşinizi bilmiş sanmayın. Sadece birbirimizi eğitmemiz gerektiğini düşünüyorum. Yazınız daha güzel olabilir, olmalı diye düşünüyorum. Bu da ancak düşünce ile oluyor… Okumakla oluyor ve fikirlerin çarpışması ile oluyor diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: