YAPILAN ZAMLAR SPOR SALONLARINI DA VURDU!

Spor salonu işletmecisi ve aynı zamanda antrenör olan Abdulkadir Şahin, yaşanan zamlar sonrası tepki gösterdi. Yaşanan koronavirüs süreci ve gelen zamlar sonrası zor durumda kaldığını, kendi salonunda da fiyatlara zam yapmak zorunda olduğunu dile getiren Abdulkadir Şahin yeni yılla birlikte işletmecilerin yaşadıkları durumlara dikkat çekti. Bütün amacının gençlere sporu sevdirmek ve onlara bir şeyler öğretmek […]

Daha Fazla Oku

KONU OBEZİTE OLUNCA TOPLUM ÇOK YARGILAYICI VE ZALİM OLUYOR!

Obezite tedavisinde birçok farklı yaklaşımın olduğunu belirten Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist Beril Yardımcı Canoğlu, obezite ve psikoloji arasındaki ilişkiye dikkat çekti. Canoğlu, yargılayıcı tavırların obeziteli bireyleri fiziksel ve duygusal olarak etkileyerek sağlıklı faaliyetlere yönelmesini engellediğini ifade etti.

Daha Fazla Oku

OBEZİTELİ BİREYLERE “SENİN İYİLİĞİN İÇİN” DEMEYİN

Türkiye’de obezitede damgalama ve ayrımcılık konularını ilk kez detaylı şekilde ele alan “Rolüm Ağır” kitabından yola çıkarak hazırlanan ve Türkiye Obezite Araştırma Derneği (TOAD) bünyesinde gerçekleştirilen “Rolüm Ağır, Peki Senin Rolün Ne?” farkındalık projesi kapsamında Prof. Dr. Deniz Sezgin önemli açıklamalarda bulundu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık ve Tanıtım Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Deniz […]

Daha Fazla Oku

OBEZİTE TEDAVİSİNDE CERRAHİ SÜREÇ SONRASI YAKIN TAKİP GEREKİYOR

Obezite tedavi yöntemlerinin denenmesi sonrasında istenilen sonuca ulaşılamayan durumlarda cerrahi girişimlerin önerildiğini söyleyen Prof. Dr. Asım Cingi, operasyon sonrasına dikkat çekti. Cerrahi sonrası oluşabilecek sorunların yakın takibi için ameliyat sonrası hastaların ilk bir ay yakın takip edilmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Asım Cingi, obezite tedavisinde bir ömür doktor kontrolünde olunması gerektiğini ve olası riskli durumlara karşı dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

Daha Fazla Oku

OBEZİTE TEDAVİSİNDE TÜM SEVİLEN YİYECEKLERDEN VAZGEÇME DÜŞÜNCESİ YANLIŞ!

Obezite kronik bir hastalık olduğu için, diğer tüm kronik hastalıklarda olduğu gibi tedavisinin de ömür boyu devam etmesi gerektiğini ifade eden Uzman Diyetisyen Ceren İşeri, problemi belirleyebilmek ve çözüm yolunu bulabilmek için bir ekip çalışmasına ihtiyaç duyulduğunu söyledi ve ekledi: “Obezite tedavisinde mutlaka bir hekim, diyetisyen, egzersiz uzmanı ve psikoloğun dahil olduğu bir ekibin takibinde olmak tedavi için büyük bir önem taşıyor.”

Daha Fazla Oku
Please wait...

Medya

Reklamlar