Loading

Türkiye’de son yıllarda yükselişe geçen edebi türlerden olanTürkçe bilimkurgu, fantazya ve korku edebiyatının önemliisimlerinden olan yazar Murat S. Dural, Epona Kitap ve Lektöretiketiyle yayımlanacak olan yeni kitabı “Basübadelmevt” ileyeniden okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor. Dural’ın yenikitabı Basübadelmevt, 31 Ekim’de önde gelen fiziki kitap satışnoktalarında ve tüm dijital kitapçılardaki yerini alacak!

“Arke Üçlemesi”

Basübadelmevt ile başlayan “Arke” üçlemesi, novella serisi“Replikalar Çölü” ve “Lamia” adlı eserlerle devam edecek. Üçlemenin ilk çalışması Basübadelmevt’in genel yayınyönetmenliğinde Sedat Demir, editörlüğünde Uğur Uçkıran, kapak tasarımında Barış Şehri, redaksiyonunda ise ZeynepTaş’ın imzası bulunurken, kitabın tanıtım fotoğrafları için Murat Yılmaz ve Özcan Akburak deklanşöre bastı.

“Kolektif Çalışmalar Sonrası Yeni Kitap”

Dural, daha önce İthaki etiketiyle yayımlanan öykü kitabı“Kibrit Ev” ile geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmış, Fenerbahçe’nin efsanevi isimlerinden LefterKüçükandonyadis’in hayatını anlattığı “Lefter: EfsanelerÖlmez” adlı çalışmasıyla okurlara multidisipliner bir okumadeneyimi yaşamıştı. Birçok ortak kitap çalışmalarıyla da isminedenk geldiğimiz Dural, “Hayalet Müzik”, “Hayalet Müzik: Eskilerin Şöleni”, “Aşkın Karanlık Yüzü”, “Tren Öyküleri”, “Sadık Dostlar”, “Pati Öyküleri”, “Aslında Yaşanmadı”, “Dark Antoloji Birinci Kitap”, “İlk”, “Karşı Salgın” ve “TümPanayırların Heyulası” adlı çalışmalarda öyküleriyle yer almıştı. Yazma deneyiminin yanı sıra, “Tribünde Var Bir Adam: KorayŞener” kitabı ise Dural’ın ilk editörlük denemesiydi.

“Ölümsüzlük Korkutucu Olabilir Mi?”

Dural, Basübadelmevt’te “İnsanlığın Gılgamış’tan beri izinisürdüğü ölümsüzlük kavramına çevirmiş kalemini. Ölmemek ileölememenin geçidinde, ölümsüzlüğün bir lütuf mu yoksa lanetmi olduğunu sorguluyor. Bu soruşturmada, son iki bin yılınziyadesiyle önemli olaylarına dair kurmaca tanıklıkları saklı. Biraz bilinebilen insanlık tarihinin küçük bir kesiti. Bu novellada anlatılanlara inanmak zorundasınız. Hem, kimkurmaca bir tanıklığın gerçek olanından daha değersiz olduğunuiddia edebilir ki?”


“Basübadelmevt” Arke Üçlemesi’nin ilk kitabı. Diğer iki novelladan “Replikalar Çölü” şubat, “Lamia” mayıs ayında sizlerle olacak. Her biri konu bağlamında bağımsız ancak içerik olarak “Başlangıç / Köken” temasını işliyor. Tekinsiz, gizem, korku, fantazya eğilimi taşıyan, diğer yandan modernite, güzellik ve ölümsüzlük arayışına şahit olacağımız çalışmalar.

Epona Yayınları ve alt markası Lektör tarafından basılan kitapta yayın yönetmeni Sedat Demir, editör Uğur Uçkıran, redaktör Zeynep Taş, kapak tasarımında Barış Şehri, fotoğraf çekimlerinde Murat Yılmaz ve Özcan Akburak ile çalıştık.

“Kafası olmadan yaşayan bir adam insanı her şeye ikna edebilir.”

Kitapyurdu Satış Linki: Basübadelmevt

₺60.00BasübadelmevtBasübadelmevt – EPONA KİTAP – Murat S. Dural – Ölümsüzlük korkutucu olabilir mi? Türkçe korku edebiyatının öncü …

Reklamlar

By 1a - Künye Haber

"ben de yazıyorum, diyenler yazdı; biz siziz..." Şiir, Öykü, Deneme, Tefrika... Edebiyat, Felsefe, Psikoloji... Ekonomi, Muhasebe, Maliye... Etkinlik, Duyuru, Haber... diğer yazılarınız http://kunyeonline.com web sitemizde yayılacaktır. Yayınlanan her gönderi facebook, twitter, tumblr ve linkedln hesaplarımızda yayınlanır. Yayınlanacak metni kunyeonline@gmail.com adresimize mail gönderebilir ya da üye olarak sizler yayınlayabilirsiniz. ÖNEMLİ KURAL: 1-Kişi hak ve hürriyetlerine saygılı dinî, siyasî ve her ne sebeple olursa olsun hakaret içermeyen her türlü yazı yayınlayabilirsiniz. 2-Yazmak, yayınlamak, abone olmak, okumak, yorum yapmak, beğeni ve kaynak belirtilerek paylaşmak, ÜCRETSİZDİR. HESAP OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ:https://kunyeonline.com/kayit-ol-register/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: