Loading


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 17-18-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceği Uluslararası Tarsus Festivali’nin bu yılki teması “Şahmeran Yılı” olarak belirlendi.
Festival programında yazarlar, konserler, gastronomi, çok sayıda ülkeden katılacak olan halk oyunları ekipleri, bisiklet sürüşü gibi etkinlikler yapılacak.
Yine festival kapsamında yiyecek ve hediyelik eşya stantları dışında, kentin tanımına katkıda bulunacak olan Aratos Felsefe Dergisi de Aratos Yayınları ve Tarsus kitaplarından oluşan bir stand da yer alacak.
Uğur Pişmanlık, Aratos Yayınları standında son dönem çıkan kitaplarını imzalayacak.
Aratos Felsefe Dergisi Yayın Yönetmeni gazeteci-yazar Uğur Pişmanlık, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl “Kleopatra Yılı” temasıyla başlatığı Uluslararası Tarsus Festivali’nin kentin tanıtımı açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak; “Kalıcı olmasını dilediğimiz ve hem Tarsus’un tanıtımına katkıda bulunacak hem de toplumsal yaşamda kültürel bir değişimi de beraberinde getirecek olan Uluslararası Tarsus Festivali’nin gelecek yıl için ise “Tarsuslu Filozoflar ve Aratos Yılı” olmasını önerdik.
Bu festivalde stant açarak hem Aratos dergisini hem de Aratos Yayınları başta olmak üzere Tarsus kenti anlatan 100’e yakın kitabı okurlara sunacağız” diye konuştu.
Gazeteci Uğur Pişmanlık Dr. Halil Atılgan ile söyleşiyor.
Öte yandan, gazeteci-yazar Uğur Pişmanlık, festivalin son günü olan 19 Kasım 2023 tarihinde Tarsuslu müzikolog, halk bilimi araştırmacısı, koro şefi ve TRT radyolarında türkü programları hazırlayıp sunan Dr. Halil Atılgan ile de “Çukurova Türküleri ve Tarsus’ta Halk Müziği” başlıklı bir söyleşi yapacak. Yakın zamanda Mersin Büyükşehir Belediyesi Dr. Halil Atılgan’ın “Gönlümüze Düşen Türküler” adlı kitabını yayınlamıştır. Dr. Halil Atılgan da, festival de kitaplarını imzalayacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d