Loading

Haber: Devrim AKTÜRK

Doğuştan bileteral alt ekstremitede ampute %73 engelli 25 yaşındaki Bilgisayar Mühendisi Zeynep İnce, aktif olarak kullandığı protezinin dört yıldır bozulmasından dolayı sorun yaşadığını söyledi. Maddi durumumun yetersiz olması sebebiyle yeni protez alamadığını belirten İnce, sesini duyurmak ve yeni protezine kavuşmak istediğini belirtti.

Mersin’de yaşayan ve doğuştan bileteral alt ekstremitede ampute %73 engelli olan 25 yaşındaki Bilgisayar Mühendisi Zeynep İnce, aktif olarak kullandığı protezinin dört yıldır bozulmasından dolayı sorun yaşadığını söyledi. Protezin sürekli olarak düştüğünü ve vücudunda tekrarlayan yaraların oluştuğunu belirten İnce, maddi durumunun yeni bir protez almaya elverişli olmadığını belirtti.

“PROTEZİM İŞLEVSELLİĞİNİ YİTİRDİ”

Uzun zamandır yeni protezine kavuşmanın hayalini zihninde geçirdiğini aktaran İnce, “Psikolojim, iş ve sosyal hayatım olumsuz etkilenmektedir. Kullanım süresi 10 yıl olan protezimi 12 yıldır kullandığımdan, protezim işlevselliğini yitirdi. Maddi durumumun yetersiz olması sebebiyle Mersin Valiliğinin oluru ile Türkiye genelinde 72.200 Euro karşılığı olan TL tutarında 1 yıl süreli kampanya başlattım. Yeni protezime kavuşabilmem hayallerimi süsleyen topuklu ayakkabıyı giyebilmem için kampanyama destek olur musunuz?” dedi.

Reklamlar

By devrimaktrk

Gazeteci ve Araştırmacı @hivru.kitap'ın Yazarı Sanal Azrail, Hivru, Ali Gaffar Okkan Filmleri'nin Yönetmeni @bilinc6fanzin'in İmtiyaz Sahibi Ata Üni./İ.F./RTS📻 📺

Bir Cevap Yazın

%d