Loading


Yazarlık Akademisi Derneği (YAZAK) ile Acemi Edebiyat Dergisi yöneticilerinin birlikte düzenlediği, 2024 yılı 9. öykü yarışması başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

-Konu, serbesttir.

-Sayfa sayısı, 5 A4 kâğıdını geçmemelidir.

-Yarışmaya katılacak eserler, 12 punto Times New Roman. Bir buçuk satır aralığı ile word.doc formatında, üzerinde sadece rumuz olacak şekilde hazırlanmalıdır. Katılımcı formu eksiksiz doldurulmalı ve formda mutlaka fotoğraf bulunmalıdır, üzerinde sadece rumuz yazılı eser ile katılımcı formu yazaketkinlik@gmail.com adresine birlikte gönderilmelidir. Size alındığına dair üç gün içinde dönüş yapılacaktır, yapılmadığı takdirde e posta yoluyla lütfen sorunuz.

-Yarışmaya katılan eserler, internet ortamı dâhil hiçbir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdırlar.

-Her yarışmacı, bu yarışmaya bir tek eserle başvurabilir ve yarışmacılar YAZAK’ın düzenlediği bu yarışmada önceden derece almamış olmalıdırlar.

-Yarışmaya 18 yaşından küçükler katılamazlar, katılım formunu doldurmak yerine özgeçmişini kendisi hazırlayan katılımcıların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

-Katılım formu doldurmamak veya eksik doldurmak dâhil, yarışma şartlarına uymayan başvurular değerlendirmeye girmeyecektir.

-Yarışmada birinci olan yarışmacıya 4000 TL+plaket, ikinci olan yarışmacıya 3000 TL+plaket. Üçüncü olan yarışmacıya, 2000 TL+plaket verilecektir.

-Yarışmaya son katılım tarihi 07 Ocak 2024 Pazar, sonuçların açıklanma tarihi 23 Nisan 2024 Salı’dır.

JÜRİ ÜYELERİ;
Şeref Yılmaz (Şair+Yazar+YAZAK Başkanı),
Dilek Yüksel (Acemi Dergisi editörü+Hikâye Yazarı),
Recep Örek (Denemeci+Hikâye Yazarı),
Tuğba Tari (pdr’ci+Hikâye Yazarı),
Nurcan Ören (Şair+Hikâye Yazarı).
Rengin Kızıldoğu (hikâyeci)
Binnur Tekinalp (hikâyeci)

Devamını oku: https://www.yazak.org

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: