Loading

Mersin Büyükşehir Belediyesi resim yarışması düzenledi, iştirak şartları aşağıdaki şekildedir.

KATILIM KOŞULLARI;

-Yarışma, 40 yaş ve altındaki tüm amatör ve profesyonel sanatçılara açıktır.

-Yarışmada konu serbesttir, her sanatçı yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış-sergilenmemiş veya herhangi bir yerde yayınlanmamış bir (1) adet eserle başvurabilir.

-Yarışmaya verilecek olan eserlerde teknik serbest olup, eserlerin kısa kenarı 50 cm’den küçük. Uzun kenarı ,150 cm’den büyük olmamalıdır.

-Eserler, sergilenmeye hazır bir şekilde sanatçısı tarafından imzalanmış olarak teslim edilecektir. Başvurular elden teslim, kargo veya posta yoluyla yapılabilir. Eserler, sergi sonrasında aynı yolla iade edilecektir. Eserlerin gönderim, transfer ücretleri katılımcıya aittir. İade, transfer ücreti ise Mersin Büyükşehir Belediyesince karşılanacaktır. Transfer sürecinde, eserlerde meydana gelebilecek hasarlardan Mersin Büyükşehir Belediyesi sorumlu değildir.

-Başvuruda, eserin arkasına kapalı zarf içinde (Form-1) Sanatçının adı ve soyadı+kısa biyografisi+ev ve iş adresi+e-posta adresi+telefon numaralarının yazılı olduğu bir belge ve sanatçının yarışma koşullarını kabul ettiğine dair imzalı belge ve eserin 1 adet fotoğrafı bulunmalıdır. Bu zarf, eserin arkasına iliştirilmiş olmalıdır. Ayrıca her eserin arkasına, sanatçının adı ve soyadı+eserin adı+yapılış yılı+tekniği+boyutları ve fiyatını belirten etiket (Form-2) yapıştırılmalıdır.

-Yarışma sonucunda başarı ödülü alan eserler satın alınmış sayılacak ve sanatçılar ödül kazanan eserinin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası’nın ilgili maddeleri gereğince basma+yayma+çoğaltma ve sergileme haklarını Mersin Büyükşehir Belediyesine devretmiş olacaktır, eserler yukarıda anılan çağdaş sanatlar müzesi kurulana değin Mersin Büyükşehir Belediyesi envanterinde olacaktır. Mansiyon alan eserler, bu kapsamda tutulmayacaktır.

Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi sergilenmeye değer bulunan eserleri etkinliklerinde+eğitim faaliyetlerinde+takvim+afiş+katalog+broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dâhil olmak üzere tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır. Yarışmaya katılan tüm sanatçılar, bu yarışmaya katılmakla iş bu maddeyi önceden kabul etmiş sayılacaklardır.

-Eserler 1 Ağustos 2023–13 Ekim 2023 tarihleri arasında ”Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Katılımı ve Sivil Toplumla İlişkiler Şube Müdürlüğü-Palmiye Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarı, Merkon İş Merkezi, No.36 Yenişehir-Mersin” adresine gönderilmelidir. 

-Değerlendirme 14-15 Ekim 2023 tarihinde yapılacağından 13 Ekim 2023 tarihinden sonra ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacak, göndericiye iade edilecektir.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ RESİM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ;

Başarı Ödülü (5 Adet).25.000 TL,

Mansiyon Ödülü (10 Adet).5.000 Tl.

************************************************************************************************************************************************************

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: