Loading

KATILIM KOŞULLARI;

-Şiir Ödülü’ne Türkçe yazan, 18 yaş üzerindeki her Türk vatandaşı TC Kimlik numarasıyla başvurabilir.

-Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamaz.

-Konu serbesttir, şiirler dil+üslûp+anlatım+içerik ve estetik yönünden belirli bir düzeyde ve Türkçe yazılmış olmalıdır. Şiirlerde vezin kullanımı+tür+şekil tamamıyla katılımcıya bırakılmıştır.

-Her katılımcı, sadece bir kitap dosyasıyla yarışmaya katılabilir.

-Şiir Ödülü’ne katılacak dosyaların daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir, alıntı veya kopya olduğu tespit edilen dosyalar ödül kazanmış olsalar dahi başvuruları iptal edilecek ve dosya sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.

-Dosyada yer alan şiirler yerli veya yabancı hiçbir eserle, hiçbir şekilde bariz benzerlikler taşımamalıdır.

-Katılımcılar ödül alan ya da yayınlanmaya değer bulunan eserlerinin kullanılmasını, süresiz olarak kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder. Buna bağlı olarak gerek ”Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu”, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma+işlenme+yayma+temsil+umuma iletim+faydalanma ve bunun gibi umuma arzla ilgili bilumum haklarını İçel Sanat Kulübü’ne verdiğini kabul eder.

-Dosya sahipleri, “2. İÇEL SANAT KULÜBÜ REHBER AYDIN ŞİİR ÖDÜLÜ” Özel Şartnamesini kabul ettiklerini belirten yazılı ve imzalı EK-1’de örneği sunulan belgeyi İçel Sanat Kulübü’ne vermekle yükümlüdürler. Katılım dosyaları, ıslak imzalanan EK-1’in ekran görüntüsü ile birlikte isksiirodulu@gmail.com adresine gönderilecektir. Posta ve elden başvuru, kabul edilmeyecektir.

-Yapılan başvurular, seçici kurul’a rumuz isimleriyle yollanacaktır. Rumuz isimleri, belirlenirken kitaba verilen isimler kesinlikle kullanılmayacaktır.

-Gönderilen dosyalar (Yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun), şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılıkları tespit edildiğinde ödül dışı bırakılırlar.

-Seçici Kurul, şiir ödülü’ne katılan dosyalardan hiçbirini ödüle layık bulmazsa, İçel Sanat Kulübü ödül vermeme hakkına sahiptir.

-Şiir Ödülü’ne katılımlar 8 Aralık 2023 Cuma günü bitimi olan, 23.59’da son bulacaktır. 9 Aralık tarihi itibariyle yapılacak başvurular, değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Şiir Ödülü’ne katılan dosya sahipleri, bu şartnamedeki hükümleri bütünüyle kabul etmiş sayılırlar.

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ;
Prof.Dr.Faik KANATLI
Aydan YALÇIN
Nalan ÇELİK
Erdal DALGIÇ
Baha Sadık AKINER

DEĞERLENDİRME VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI;
9 Aralık 2023 ile 1 Ocak 2024 tarihleri arası değerlendirme,
2 Ocak 2024 sonuçların Açıklanması.

ÖDÜLLER;
Birincilik Ödülü.7.000 TL,
Seçici Kurul Özel Ödülü.3.000 TL.

Fatih Alkar
İÇEL SANAT KULÜBÜ
C.Şerif Mh. 5226 Sk. (Sanat Sokağı) No.10
AKDENİZ-MERSİN
0-324-2381088 veya 0-533-7201484
sekreter@isk.org.tr
http://www.isk.org.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: