Loading


Yüksek sanatçı duyarlılığıyla hazırladığı Elif parçasının 31 Mart 2023 Cuma günü basına servis edilmesi sonrası, o tarihten bugüne gelişen olaylar ve gelinen son noktada, sanatçının hakkında çıkan yalan haberlere karşı, verdiği resmi cevaptır.
Konu ile ilgili basın bülteni aşağıda yer almaktadır. Basına servis edilen görsel ve basın bülteni ekte yer almaktadır.Haber Olarak kullanılmasını basın mensubu dostlarımızdan rica ederiz sevgiler

Emre Duymaz

Gökhan Türkmen Pr / GTR MüzikŞarkının video klibi: https://youtu.be/ZKAZrIReB5w?si=j7M_f2iOcsVu2eV2

BASIN AÇIKLAMASI

Basında bugün yer alan haberlerde, müvekkil Gökhan Türkmen’in, İzmir depreminde 65 saat sonra enkazdan kurtarılarak depremin simge isimlerinden biri olan Elif Perinçek isimli çocuğun görüntülerini beste ve konser tanıtımlarında kullandığı yönünde ASILSIZ iddialara yer verilmiştir. 

Hayatla bağlarını koparmayan, doğayla bir arada yaşamaya özen gösteren, insanın verdiği zorlu mücadeleleri şarkıları aracılığı ile aktaran müvekkil Gökhan Türkmen, bir baba olarak bu kez de Elif’te derinlerde yaşadıklarını melodiler vasıtasıyla aktarmış; 2023 Nisan ayında, bestesi kendisine ait, enstrümantal bir eser yayınlamıştır. Müvekkil eserini yayınlarken, 65. saatte İzmir depremi sonrası kurtarılarak hayata tutunan Elif’in hikayesinden “ilham aldığını” belirtmiştir. 

Söz konusu bestenin basın bülteninde, esin kaynağının belirtilmesi dışında Elif’in görseli, soyadı, şahsi hiçbir bilgisi paylaşılmamış; klipte, konserde veya başkaca hiçbir mecrada, müvekkil tarafından Elif’e dair hiçbir kişisel veri ya da fotoğraf servis edilmemiştir. 

Bununlar beraber, müvekkil tarafından bu bestenin tüm gelirinin, müvekkilin diğer sosyal sorumluluk projelerinde olduğu gibi Ege Orman Vakfı ile yürütülen orman projelerine aktarılacağı belirtilmiştir (Eserin klibine aşağıdaki link üzerinden ulaşmak mümkündür:
https://youtu.be/ZKAZrIReB5w?si=82K0vJPvKSAnqorN).

Bestenin yayını sonrasında müvekkile ulaşarak, söz konusu çocuğun ailesi tarafından kurulan vakfa nakdi yardım yapmak, konser gelirini vakfa bağışlamak ve çocukla basın önüne çıkmak şeklindeki talepler, müvekkilin planlanmış sosyal sorumluluk süreç ve anlayışına uygun olmadığından kabul edilmemiştir. 

Bahsi geçen ısrarlı taleplerin reddi sonrasında, bugün, müvekkilin, Elif’in izinsiz fotoğraflarını kullandığı yönünde asılsız suçlamalar içeren haberler yapıldığı görülmüş; fotoğraf kullanımından dolayı ailenin üzüntü içinde olduğu bilgisine yer verilen bu haberlerde Elif’in adına ve görsellerine yer verilmiş olması hayretle karşılanmıştır.

Belirtmek isteriz ki, söz konusu iddialarla ilgili başlatılmış yasal bir sürece dair müvekkile yapılmış herhangi bir tebligat bulunmamakla beraber, söz konusu çocuğun ismine, fotoğrafına veya herhangi bir kişisel verisine hiçbir mecrada yer vermeyen müvekkil aleyhinde ASILSIZ haber yapan her türlü kişi ve mecraya karşı müvekkilin yasal hakları saklıdır. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Gökhan TÜRKMEN ve GTR MÜZİK Vekili
Av. Eda SALMAN

‘ELİF’

‘kaygan ve kırılgan zeminlerin naif güçlü çocuklarıyız’

Elif’in tüm geliri Sami Anık adına yapılan 4. Orman’a ve eş zamanlı devam eden 5. Orman projesine aktarılacak

 

30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen İzmir Depreminde, depremin 65. Saatinde enkazdan bir itfaiyecinin parmağına tutunarak umutları arttıran 3 yaşındaki Elif için bestelenmiştir. 

Üretmeye ve farkındalık yaratmaya devam eden Gökhan Türkmen’in enstrümantel formundaki yeni teklisi ‘Elif’ Gtr Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda 31 Mart Cuma günü yayında.

Elif’in bestesi Gökhan Türkmen, düzenlemesi ve kompozisyonu Serkan Emre Çiftçi imzası taşıyor. Yeni teklide Türkmen’e; Tunç Çakır, Feryin Kaya, Burak Irmak, Alper Anık gibi başarılı müzisyenler eşlik etti. 

Şarkının video klibi Şile’de Murat Jokeryönetmenliğinde çekildi. Video klipte, aktivist ve koreograf Dicle Doğan, ‘kaygan ve kırılgan zeminlerin naif güçlü çocuklarıyız’ diye tanımladığı performansıyla yer aldı.

Elif’in tüm geliri 4. ve 5. Orman projesine

Elif, Gökhan Türkmen’in kalbinde hissettiği derin üzüntünün eseri. Elif’in dijital platformlardan elde edilecek tüm geliri Gökhan Türkmen’in Ege Orman Vakfı İşbirliğiyle hazırlıklarına başlanan müzisyen abisi Sami Anık adına 4. Orman projesine ve eş zamanlı 5. orman projesine aktarılıyor.

Hayatla bağlarını koparmayan, doğayla bir arada yaşamaya özen gösteren, insanın verdiği zorlu mücadeleleri şarkıları aracılığı ile aktaran Gökhan Türkmen, bir baba olarak Elif’te derinlerde yaşadıklarını melodiler vasıtasıyla aktardı.

Dicle Doğan hakkında:

Bağımsız koreograf, performans sanatçısı, aktivist. Uzun yıllardır hac yollarında ülkeler arası yürüyerek seyahat ediyor. Bu yerkürede toplamda 4270 km adımlamıştır.

Elif künye 

Music: Gökhan Türkmen

Arrangement- Composition- Trumpet: Serkan Emre Çiftçi

Drum- Percussion: Tunç Çakır 

Bass: Feryin Kaya

Acoustic Guitar – Lap Steel Guitar: Alper Anık

Piano- Synthesizer: Burak Irmak

Mix- Mastering: Feryin Kaya

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d